I turniej kibiców w darta za nami!

-s0.zmniejszacz.pl-P8160091_zmniejszacz-pl_247507

W miniony piątek pub Paradoks gościł przedstawicieli kibiców SPR Wisła Płock. Płocki Klub Darta we współpracy z serwisem Nafciarze.info zorganizował dla przybyłych okazjonalny turniej Steel Darta (odmiana klasyczna), w którym wzięło udział 9 osób (w tym jedna reprezentantka płci pięknej).

Uczestnicy na początku z pewną nieśmiałością zapoznali się z tarczami oraz udostępnionymi przez PKD lotkami do gry, a po rozlosowaniu dwóch grup przystąpili do gry. Z uwagi na to, że zawodnicy grali ostrymi lotkami, sędziowie mieli pewne obawy, co do możliwości odniesienia kontuzji przy jakimś nieprecyzyjnym rzucie, ale, jak się wkrótce okazało, całkowicie bezpodstawnie. Gracze od początku wykazywali duże zaangażowanie oraz umiejętności i bez żadnych kompleksów, raz po raz, popisywali się zagraniami godnymi doświadczonych darterów.

Już pierwszy pojedynek faworyta do zwycięstwa całego turnieju, czyli Kamila Milczarczyka z Marcinem Podgórskim okazał się małą sensacją, a popularny Meduza odchodził od tarczy pokonany. Po tej porażce musiał głęboko odetchnąć i podjąć walkę o wyjście z grupy, co konsekwentnie zaczął realizować i ostatecznie, zajmując drugie miejsce w grupie, awansował do półfinału turnieju. Trzeba tu też nadmienić, że żona Marcina Podgórskiego, Sylwia, wykazała się olbrzymim sercem do gry i wieeeeele krwi napsuła swoim rywalom. Dlatego wielka szkoda, że nie udało się jej ostatecznie wyjść z grupy. Bezkonkurencyjny w grupie A, z bilansem trzech zwycięstw przy jednej porażce, okazał się Łukasz Kukla.

Na drugiej tarczy po dwóch seriach spotkań sprawa awansu do półfinału była rozstrzygnięta. Zagwarantowany awans do fazy play-off mieli Marcin Pytel oraz Krzysztof Sporczyk. W trzeciej kolejce doszło do bezpośredniego starcia pomiędzy nimi, w którym lepszy okazał się Marcin i to jemu ostatecznie przypadło pierwsze miejsce w grupie B.

Fazę półfinałową po zaciętych pojedynkach wygrali Meduza oraz Łukasz Kukla. I to oni, chwilę po zakończeniu meczu o trzecie miejsce, w którym Marcin Pytel ponownie okazał się lepszy od Krzysztofa Sporczyka (4:2), zagrali mecz finałowy. Tym razem Meduza zrewanżował się swojemu rywalowi za porażkę w grupie wygrywając 5:2.

Tak więc ostatecznie triumfował faworyt bukmacherów – Kamil „Meduza” Milczarczyk, ale można tu śmiało napisać, że żadne zwycięstwo nie przyszło mu z łatwością i o każdy punkt musiał mocno powalczyć. To z kolei świadczy o sporych już umiejętnościach pozostałych uczestników turnieju. Po wręczeniu nagród nastąpił czas dłuuuugich pożegnań i składanych oświadczeń zarówno od strony kibiców Nafciarzy jak i zawodników PKD o konieczności powtórzenia takiej imprezy, co było bardzo miłe i utwierdziło wszystkich, o słuszności zorganizowania niebiesko-biało-niebieskiego darta.

Płocki Klub Darta zaprasza też wszystkich chętnych do udziału w organizowanych przez nas turniejach w klubie Zachęta oraz pubie Paradoks. Na stronie PKD zawsze znajdziecie na ten temat bieżące informacje. Kolejna edycja turnieju darta dla kibiców Nafciarzy planowana jest w pierwszym kwartale 2014 roku (relacja za dartplock.pl).

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika