Igor Źabić zawodnikiem Wisły!

Igor Źabić został dziś oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Wisły Płock! Z Wisłą związał się dwuletnim kontraktem. Słoweniec ma zastąpić Tiago Rochę, który postanowił kontynuować swą przygodę w rodzimej Portugalii w Sportingu CP. Igora serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów w niebiesko-biało-niebieskich barwach!

foto: www.ziarul21.ro

Igor to gracz o zdecydowanie innej charakterystyce niż Tiago. Ponad 200 cm wzrostu każe zaliczyć go do typu wysokich kołowych. Nie dysponuje on oczywiście tak dobrą techniką jak Portugalczyk ale jak na swoje gabaryty ma nieźle ułożony nadgarstek. Dodatkowo ma jedną bardzo ważną zaletę: gra w obronie co przy stylu gry preferowanym przez Piotra Przybeckiego powinno robić różnicę. W tym momencie w składzie zespołu będzie zatem 3 obrotowych, z których każdy może grać zarówno w ataku jak i obronie. Dzięki temu przynajmniej sporymi fragmentami meczów, w których to Nemanja Obradovic będzie prowadził grę Nafciarzy zespół będzie mógł grać bez konieczności zmian do defensywy.

Jak pewnie wielu z was pamięta Igora mieliśmy już okazję oglądać w Polsce. Zaliczył kilkumiesięczny epizod w Śląsku Wrocław prowadzonym wówczas przez tenera… Piotra Przybeckiego. Obecny szkoleniowiec Wisły zna zatem tego gracza co powinno przyspieszyć proces aklimatyzacji i wejścia do zespołu.

Zamianę Tiago na Igora postrzegam jako szansę na dalsze zwiększanie tempa gry zespołu i jestem przekonany, że w efekcie końcowym pozycja obrotowego będzie silniejsza niż w minionym sezonie.

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika