Kubeł graczem marca

Marzec za nami… Na szczęście… Trzeci miesiąc 2013 roku nie będzie w płockim środowisku piłki ręcznej wspominany dobrze przez nikogo. Nafciarze odpadli z rozgrywek Pucharu EHF, czego konsekwencją byłą dymisja Larsa Walthera. Na łamach serwisu Nafciarze.info mogliście, jak co miesiąc, głosować na najlepszego zawodnika poszczególnych spotkań rozgrywanych przez Wiślaków zarówno w Płocku, jak i na wyjeździe. W siedmiu ankietach oddaliście 1209 głosów (średnio 173). Oto podium w plebiscycie na „gracza marca”:

Pierwsze miejsce – Michał Kubisztal (foto: skibek.pl)

holstebro-wisla_54

Na barkach Kubła, w obliczu kontuzji Petara Nenadicia, przez cały poprzedni miesiąc spoczywał ciężar gry na lewym rozegraniu (bądź jego środku) i zdobywania bramek z tamtej pozycji. Michał ze swoich obowiązków wywiązał się wzorowo, co nie było wcale proste, bo w wielu spotkaniach nie miał nawet chwili odpoczynku. Dobra dyspozycja byłego rozgrywającego berlińskich lisów nie uszła waszej uwadze, czego dowodem były tytuły zawodnika spotkań pucharowych z Mariborem Branik w Płocku oraz Team Tvis Holstebro w Danii. W sumie Michał Kubisztal zebrał 259 głosów (21,42%) i już w pierwszym kwietniowym spotkaniu w Płocku odbierze z naszych rąk pamiątkową statuetkę.

Drugie miejsce – Kamil Syprzak (foto: skibek.pl)

holstebro-wisla_24

Marzec był bardzo dobrym miesiącem dla kołowego Wisły. Sypa długo przewodził w naszym plebiscycie, a wyprzedzić dał się dopiero na ostatniej prostej, czyli po meczu Wisły w Holstebro. Tak, czy siak, Kamil uzbierał 204 głosy (16,87%) i uplasował się na drugim miejscu podium. Co ciekawe, jako jedyny zawodnik spośród pierwszej trójki, wasze głosy zbierał we wszystkich siedmiu rozgrywanych przez Wisłę spotkaniach. Gatulujemy!

Trzecie miejsce – Valentin Ghionea (foto: skibek.pl)

holstebro-wisla_18

Valentin w marcu miał jeden bardzo dobry mecz – z Kielecką Iskrą. Wówczas głosami 151 osób bezsprzecznie uznany został zawodnikiem tego spotkania. Choć w pozostałych sześciu meczach otrzymał zaledwie… 7 głosów, to summa summarum, ze 158 (13,07%) zajął trzecie miejsce w konkursie na gracza marca.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika