Licytuj koszulkę Nafciarzy, pomóż małej Oldze!

P1020772

W zeszłym roku serwis Nafciarze.info rozpoczął akcję wspierania najmniejszych, najbardziej niewinnych istot, które muszą zmagać się z różnymi chorobami i robią to dzielniej niż niejeden dorosły. Akcja zapoczątkowana aukcją na rzecz chorego na serce Witka, dla którego przekazaliśmy 666 zł z licytacji koszulki treningowej Adama Wiśniewskiego, ma swoją kontynuację właśnie teraz.

Tym razem wraz z SPR Wisła Płock, dzięki której otrzymaliśmy przedmiot naszej licytacji, pragniemy pomóc małej Oldze Kostce. Nasza mała przyjaciółka dzielnie stawia czoła nowotworowi złośliwemu zwanemu również siatkówczakiem, czyli guzowi zajmującemu 2/3 gałki ocznej.

shapeimage_3Dziewczynka jest po szóstym cyklu chemioterapii. Rodzice 3 września byli na konsultacji w Londynie u doktora Hungerforda, który w leczeniu siatkówczaka ma 32 letnie doświadczenie i potwierdził najgorsze: guz zaczął się odradzać.

Aby uratować oczko Olgi trzeba podać jej kosztowną chemię Melphalan (udało się podać pierwszą dawkę leku) bezpośrednio tętnicą udową do oka. Wtedy skuteczność jej działania wyniesie 80%! Problemem są koszta, które oscylują w granicach 18200 funtów za jedną dawkę leku (a potrzebne są aż trzy). Dodatkowe 2200 funtów przed każdą z trzech sesji stanowią koszta badania oka…

Serwis Nafciarze.info wraz z SPR Wisła Płock, która niezwykle aktywnie wspiera powyższą inicjatywę zachęca do udziału w licytacji koszulki meczowej Nafciarzy z obecnego sezonu wraz z autografami drużyny wicemistrzów Polski. Koszulkę możecie licytować za pośrednictwem serwisu Allegro tutaj.

Więcej informacji o Oldze, jej chorobie oraz sposobach pomocy znajdziecie na poświęconej jej stronie internetowej – tutaj.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika