List otwarty Marina Sego

wisla-holesbro_28

Do naszej redakcji napłynął list otwarty Marin Sego do kibiców Wisły Płock, który cytujemy poniżej (foto: skibek.pl):

Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że było mi tu wspaniale – zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Chciałbym podziękować władzom klubu i kibicom, z którymi zawsze miałem dobry kontakt. Do końca sezonu mamy jeszcze dużo ważnych meczów i chciałabym, aby było jasne, że jestem przede wszystkim wielkim profesjonalistą i dam z siebie wszystko w tych pojedynkach. Ten klub jest jednym z najbardziej stabilnych w Europie, ale ja chcę już teraz walczyć o najważniejsze trofea na arenie międzynarodowej.

Miałem kilka propozycji, nad którymi się zastanawiałem. Zdecydowałem się na Kielce z kilku powodów. Ciężko przyzwyczaić się do życia w obcym kraju z dwójką małych dzieci, które nie znają języka. Ale teraz, kiedy one już pięknie mówią po polsku, mam nadzieję, że to nie będzie dla nich szokiem. W Kielcach gra dużo moich przyjaciół, z którymi wiele lat występowałem w klubach i w reprezentacji. Poza tym Vive jest aktualnie jednym z czterech najlepszych klubów w Europie.

Powoli odczuwam niezadowolenie naszych kibiców, ale proszę postawić się na moim miejscu. Jako profesjonalny sportowiec muszę podejmować decyzje, które będą miały wpływ na rozwój mojej kariery i które ułatwią życie mojej rodzinie. Mam nadzieję, że moja decyzja zostanie zrozumiana i uszanowana.

Marin Sego

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika