Nafciarze na EVFH-CUP 2012

Przedsezonowe przygotowania Wisły nabierają rumieńców. Mimo iż do pierwszego oficjalnego meczu pozostały jeszcze trzy tygodnie to Nafciarze na brak grania nie mogą narzekać już teraz. W najbliższy weekend zakończą kolejny tydzień treningów udziałem w turnieju w niemieckim Ehingen. Zmierzą się tam z drużynami z europejskiego topu. Udział w turnieju biorą oprócz Wisły takie zespoły jak: Fuchse Berlin, MKB Veszprem, Montpellier AHB, CAJA3 BM Aragon oraz nowa potęga na mapie Europy: Paris Saint-Germain Handball. W fazie grupowej, która zostanie rozegrana w sobotę los zetknął Nafciarzy z MKB Veszprem oraz PSG Handball, które zastąpiło bankruta z Kopenhagi. Na niedzielę z kolei zaplanowano spotkania o miejsca.

Nafciarze w ciągu dwóch dni rozegrają 3 mecze. W pierwszym starciu, w rozgrywkach grupowych zmierzą się z byłym klubem Nikoli Eklemovicia – MKB Veszprem. W ubiegłym sezonie Mistrz Węgier zatrzymał się w Lidze Mistrzów na tym samym etapie co Wisła (TOP 16), co nie spełniło oczekiwań włodarzy klubu. Przed sezonem poczyniono zatem kilka roszad personalnych. Co prawda klub opuścił Marko Vujin, jednak skład został wzmocniony klasowymi zawodnikami. Laszlo Nagy, Chema Rodriguez, Marco Oneto oraz Cristian Ugalde to nazwiska, które z pewnością robią wrażenie w Europie. Jedyny znak zapytania dotyczy czasu w jakim drużyna ta zacznie grać na miarę swoich możliwości. Większość zawodników mistrza Węgier dopiero co zakończyła swoją przygodę na Igrzyskach Olimpijskich (Węgrzy grali na nich do ostatniego dnia). Jest wielce prawdopodobne, że podczas najbliższego turnieju podopieczni Antonio Carlosa Ortegi (zastąpił Lajosa Moscaia) nie będą jeszcze w najwyższej formie jako drużyna.

Podobne problemy (brak zgrania oraz zmęczenie podstawowych zawodników Igrzyskami) będzie miał również drugi grupowy rywal Nafciarzy. Wsparty petrodolarami klub PSG w przerwie między sezonami dokonał prawdziwej inwazji na rynku transferowym. Do Paryża zostali sprowadzeni: Luc Abalo, Didier Dinart, Antonio Garcia, Marko Kopljar, Robert Gunnarsson, Samuel Honrubia, Mladen Bojinović, Jose Manuel Sierra oraz Asgeir Örn Hallgrimsson. Lista nowych zawodników robi rzeczywiście wrażenie – mają oni zagwarantować sukcesy na arenie międzynarodowej. Czy wysoki poziom gry uda się zapewnić już od pierwszych wspólnych treningów? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednak już w sobotę będą to mogli sprawdzić na własnej skórze Wiślacy.

Nie ulega wątpliwości, że mecze jakie czekają Nafciarzy będą bardzo dobrą formą przygotowania formy przed najważniejszym wyzwaniem pierwszej części sezonu czyli starciem o ‘dziką kartę’. Rywalizacja z tak klasowymi rywalami pozwoli podnieść umiejętności zarówno poszczególnych graczy jak i całego zespołu. Mecze z THW pokazały, że Nafciarzom brakuje jeszcze płynności gry i spokoju, jednak każdy kolejny mecz powinien przybliżać podopiecznych trenera Walthera do optymalnej formy. Zanim jednak Nafciarze wyjadą do Niemiec przez cały tydzień będą trenować w Płocku, skupiając się głównie nad zgraniem i grą w obronie. Mamy nadzieję, że efekty treningów będą już widoczne w najbliższy weekend. Szkoda tylko, że problemy zdrowotne wykluczyły z gry Piotra Chrapkowskiego. Mało prawdopodobnym jest, aby zawodnik ten wystąpił w Niemczech.

Program turnieju EVFH-Cup 2012:

Sobota:

10:45 MKB Veszprém KC – Wisla Płock

12:30 Füchse Berlin – CAJA3 BM Aragón

15:00 Paris Saint- Germain Handball – Wisła Plock

16:45 Montpellier AHB – CAJA3 BM Aragón

19:15 MKB Veszprém KC – Paris Saint- Germain Handball

21:00 Füchse Berlin – Montpellier AHB

Autor: a.le

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika