Podsumowanie turnieju kibiców

dekoracja_22

Za nami III Turniej Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka. Zanim przedstawimy podsumowania i liczby z sobotnich zmagań kibiców podzielimy się swoimi wrażeniami (foto: skibek.pl).

Pierwszy raz edycję turnieju postanowiliśmy zorganizować w porze zimowej. Biorąc pod uwagę choćby frekwencję na trybunach, zainteresowanie zawodami czy temperaturę w hali sprzyjającą sportowej rywalizacji możemy z całą pewnością powiedzieć, że był to pomysł trafiony. Z uwagi na rozgrywane w Hiszpanii Mistrzostwa Świata turniej rozpoczęliśmy godzinę wcześniej niż zwykle, by na 19 każdy mógł zdążyć przed TV, by obejrzeć spotkanie o 3. miejsce na handballowym mundialu.

Już pierwsza kolejka rozgrywek grupowych pokazała, że będą to bardziej wyrównane zawody niż w poprzednich dwóch edycjach, a obrońca trofeum jak i faworyt – Podolszyce – Petrochemia, nie będzie mieć łatwo powtórzyć poprzednie triumfy. W drugiej grupie (A) pomimo kompletu punktów zespół Haba Baba Team w każdym spotkaniu musiał być czujny, bo młode wilki z pozostałych zespołów nie zamierzały być dostarczycielami punktów. Drugie miejsce i awans do półfinału z grupy A dzięki lepszej różnicy bramek zajął zespół Fabryka Kierowców. W tej sytuacji największym pechowcem okazał się zespół Przyjaciół ze Stumilowego Lasu, któremu do awansu zabrakło dwóch bramek (w bezpośrednim pojedynku padł remis 7:7). W grupie B dzięki lepszej różnicy bramek pierwsze miejsce zajął zespół HC Łąck, który wyprzedził obrońców tytułu (w bezpośrednim pojedynku było 9:9). Największą owację zebrał jednak Michał Filarski z najmłodszego w turnieju zespołu ZSMD Team, który w ostatnim spotkaniu kończącym fazę grupową turnieju efektownym rzutem w okienko bramki strzeżonej przez Radka Rozumka (HC Łąck) zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Rywalom, znającym wyniki pozostałych spotkań zależało na wysokim zwycięstwie dzięki czemu mogli wygrać swoją grupę.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Haba Baba Team i Podolszyce – Petrochemia. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i niemal do końca nie było pewności, który z zespołów zagra w finale. Ostatecznie ubiegłoroczni finaliści zrewanżowali się rywalom za ubiegłoroczny finał wygrywając 16:13. W drugim półfinałowym spotkaniu HC Łąck pewnie pokonał Fabrykę Kierowców 23:11 i uzupełnił skład finału.

Zanim jednak rozpoczęło się spotkanie finałowe w meczu o 3. miejsce w turnieju Podolszyce – Petrochemia pokonał zdecydowanie Fabrykę Kierowców 24:12.

Spotkanie finałowe trzymało w napięciu od początku, aż do samego końca. Więcej sił w końcówce spotkania mieli gracze HC Łąck, którzy po emocjonującym spotkaniu wygrali z Haba Baba Team 18:15. Nie bez znaczenia na końcowe zwycięstwo miały wpływ trzy obronione rzuty karne przez bramkarza HC Łąck Radka Rozumka, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Kilka minut po ostatnim gwizdku sędziów miała miejsce dekoracja i wręczenie pucharów dla trzech najlepszych drużyn oraz nagród rzeczowych dla pozostałych uczestników turnieju. Ponadto wybrani zostali najlepsi gracze w turnieju, którzy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe:

Najlepszy Bramkarz – Radosław Rozumek (HC Łąck)

Król Strzelców – Filip Koper (Podolszyce – Petrochemia) -23 bramki

MVP – Sebastian Walaszek (HC Łąck)

Wybraliśmy również najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach, którzy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki:

1. HC Łąck – Wojciech Wiśniewski

2. Haba Baba Team – Michał Frączek

3. Podolszyce – Petrochemia – Maciej Kobylski

4. Fabryka Kierowców – Marcin Kołosowski

5. Przyjaciele ze Stumilowego Lasu – Kamil Walczak

6. Chłopaki z Łapanki – Kamil Komorowski

7. Avantura – Dawid Brymora

8. ZSMD Team – Michał Filarski

Komitet Organizacyjny Turnieju podjął również decyzję o przyznaniu dodatkowych nagród:

– dla najmłodszego uczestnika turnieju (Bartosz Gogół – Fabryka Kierowców)

– bilety wstępu na najbliższe spotkanie ligowe naszych szczypiornistów z zespołem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski dla najmłodszego zespołu turnieju (ZSMD Team).

Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które nawet w najmniejszym stopniu pomogły w organizacji całego przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną edycję turnieju. W sposób szczególny dziękujemy naszym sponsorom i partnerom medialnym za pomoc w organizacji turnieju.

patroni

PSSPR

Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkań rozgrywanych podczas III Turnieju Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka oraz dekoracji turnieju.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika