Powrót Ivana, Sego jak gracz z UE

Ivan Nikcević dołączył do kolegów z drużyny i w poniedziałek odbył z nim pierwszy trening w Orlen Arenie. Równocześnie Zarząd ZPRP zmienił zasady dotyczące liczby zawodników spoza Unii Europejskiej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Serbski skrzydłowy jako jedyny z drużyny nafciarzy miał okazję zaprezentować swoje możliwości na londyńskich parkietach. Niestety, jego drużyna narodowa zaprezentowała się słabo i nie udało jej się nawet dostać do ćwierćfinału, co było dużą, ale i negatywną niespodzianką, ponieważ Serbowie są aktualnymi wicemistrzami Europy. Ivan Nikcević w pięciu meczach swojej drużyny w ramach Igrzysk Olimpijskich rzucił 14 bramek. Od poniedziałku wraz z resztą drużyny przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.

Ważną decyzję z punktu widzenia czołowych ekip polskiego szczypiorniaka podjął zarząd ZPRP. Postanowił on, że piłkarze z Chorwacji, jako kraju, który w przyszłym roku będzie członkiem Unii Europejskiej, będą traktowani na równi z pozostałymi graczami krajów unijnych. Oznacza to, że trener Lars Walther będzie mógł skorzystać w każdym spotkaniu z piątki zawodników: Muhamed Toromanović (Bośnia i Hercegowina), Christian Spanne (Norwegia), Ivan Nikcević i Petar Nenadić (obaj Serbia) oraz Marin Sego (Chorwacja).

Autor: podgór

Źródło: własne/sprwislaplock.pl

 

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika