Wisła-MMTS na początek sezonu

W normalnych okolicznościach każdy kibic Wisły wybierając się na mecz z MMTS-em Kwidzyn szykowałby się na inaugurację ligowego sezonu jak na sportowe święto. Jednak tym razem sobotni mecz przez większość fanów traktowany jest jako próba generalna przed turniejem o „dziką kartę” Ligi Mistrzów, w którym płocczanie w meczu półfinałowym zmierzą się z HSV Hamburg, który fatalnie zainaugurował rozgrywki w Bundeslidze. Marcin Lijewski i spółka przegrali sromotnie z niemieckim średniakiem – Wetzlar 26-33 (14-15).

Wróćmy jednak na płockie podwórko. Do meczu wiślacy przystąpią niemal w najmocniejszym składzie. Wiadomo, że przez około pięć miesięcy na parkiecie nie pojawi się Piotr Chrapkowski, który będzie musiał poddać się operacji kontuzjowanego od dłuższego czasu barku. Podczas ligowej inauguracji nie będzie już miejsca na próbowanie ustawień taktycznych oraz treningowego traktowania meczu. Tym razem Nafciarze będą walczyć o pierwsze ligowe punkty oraz o dobrą atmosferę przed meczami o Ligę Mistrzów. Granie na poważnie ma pokazać jak podopieczni Larsa Walthera przepracowali okres przygotowawczy i w jakiej są obecnie formie. Płoccy kibice będą mogli ponadto naocznie przekonać się jak wkomponowali się do zespołu nowi gracze, a wśród nich Ivan Nikcevic, który w Orlen Arenie zaprezentuje się po raz pierwszy, gdyż nie miał okazji wystąpić w sparingowych spotkaniach Wisły z THW Kiel.

Wielką niewiadomą jest natomiast drużyna przyjezdnych. Od kilku lat Nafciarze toczyli z zespołem MMTS-u zacięte pojedynki (szczególnie na wyjeździe). W tym sezonie wydaje się, że drużyna Krzysztofa Kotwickiego nie jest już tak samo groźna i nie będzie w stanie powtórzyć sukcesów z lat ubiegłych, czyli miejsc w pierwszej czwórce. Problemy finansowe klubu spowodowały, że MMTS opuściło w przerwie między sezonami pięciu graczy: Marcin Markuszewski, Michał Waszkiewicz, Kamil Krygier, Patryk Rombel oraz Damian Kostrzewa. W to miejsce udało się sprowadzić jedynie doskonale nam znanego Tomasza Klingera, który z pewnością będzie chciał pokazać się płockiej publiczności z jak najlepszej strony.

Warto też zaznaczyć, że w spotkaniu tym zaprezentowane zostaną nowe koszulki Wisły na ten sezon, które zostały specjalnie zaprojektowane na okoliczność 50-lecia piłki ręcznej w Płocku. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 17.30.

Autor: a.le

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika