Ciężkich przepraw – ciąg dalszy?

_MG_9634W dziesiątej kolejce PGNiG Superligi Wisła Płock będzie gościć niepokonane od pięciu spotkań Zagłębie Lubin. To będzie z pewnością kolejne ciężkie spotkanie, którego Nafciarze nie mogą odpuścić choćby na chwilę. Czy Miedziowi okażą się idealnym sparingpartnerem przed meczem w Kopenhadze? Czy może będzie to kolejny mecz z cyklu wygrana w słabym stylu? Czekamy na rezultaty… (foto: Bartosz Sobiesiak)

Znakomita passa Zagłębia Lubin trwa w najlepsze. W ostatniej kolejce Miedziowi pokonali u siebie faworytów do finałów play-off Pogoń Zabrze 34:33. To piąty z rzędu mecz bez porażki lubinian. Ekipa Miedziowych zanotowała trzy zwycięstwa i dwa remisy. Dolnośląski zespół najbardziej cieszą podział punktów z SPR Stalą Mielec i niedzielna wygrana z Zabrzem. W tej chwili lubinianie zajmują szóstą pozycję w tabeli mając sześć punktów straty do drugiej w tabeli Wisły Płock. Miedziowi nie chętnie wspominają o jutrzejszym meczu, co może świadczyć o pełnej koncentracji i mobilizacji na to spotkanie.

Wisła zapewne zmęczona ilością spotkań rozegranych w krótkim czasie musi wskoczyć na jeszcze wyższe obroty mając na uwadze następny mecz z KIF Kolding już w niedzielę. Historia ostatnich spotkań tych drużyn pokazuje pewne wygrane Nafciarzy, a bilans bramkowy z ostatniego sezonu to 122:69. Świadczy to o tym, że Miedziowym gra się niezwykle ciężko z płocką Wisłą. Niestety jak udało nam się dowiedzieć Miljan Pusica nie zagra w jutrzejszym spotkaniu – kontuzja nogi okazała się poważniejsza niż przypuszczano. Po drobnym urazie wraca do gry Kamil Syprzak, a więc Nafciarze powinni wybiec na parkiet „prawie” w komplecie. Kluczem do sukcesu będzie pewna, szczelna obrona oraz skuteczność w ataku, której ostatnio może trochę brakować.

10. kolejka PGNiG Superligi odbędzie się 19 listopada o godzinie 18:00 w Orlen Arenie. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na halę i apelujemy o wsparcie.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika