„50 lat płockiego szczypiorniaka” jako lektura obowiązkowa

Od kilku tygodniu dostępna jest książka Wojciecha Majchrzaka pt. „50 lat płockiego szczypiorniaka”. Jakkolwiek górnolotnie by to nie zabrzmiało, trzeba powiedzieć, że jest to lektura podstawowa dla każdego płockiego kibica piłki ręcznej. Sam autor o swoim dziele mówi tak:

„Z pomysłem napisania tej książki nosiłem się od dawna. Do jej napisania właśnie teraz skłoniły mnie dwie przesłanki. Pierwsza – to „złote gody”, jubileusz 50-lecia płockiej piłki ręcznej, związany z powołaniem i przystąpieniem zespołu PKS Wisła Płock do rozgrywek w klasie A, prowadzonych przez Warszawski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej. Druga – bardziej osobista przesłanka związana jest z mottem mojej książki. Tak się składa, że z płocką piłka ręczną jestem związany jako zawodnik, trener, działacz, sędzia od jej początków (jeszcze wcześniej niż powstała drużyna i sekcja w Wiśle). Wraz z innymi kolegami byłem jednym z jej twórców. Czas przemija, wspomnienia się zacierają, a ludzie „odchodzą”. W ostatnim czasie „odeszli” od nas na zawsze ci, którzy dla sympatyków piłki ręcznej w naszym mieście byli 'legendami’.”

Zachęcamy wszystkich, nie tylko kibiców, do zapoznania się z tą, tak bliską sercu każdego związanego z płockim środowiskiem szczypiorniaka nową pozycją na rynku literackim.

Książkę można kupić w księgarni – antykwariacie przy Al. Jachowicza 30 A (na tyłach budynku Solidarności). Cena 45 zł.


Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika