Arcyważny mecz w Szwecji

Już dziś o 16 Nafciarze rozegrają spotkanie, które z dużym prawdopodobieństwem zdecyduje o późniejszym awansie z grupy lub jego braku. W ramach EHF Ligi Mistrzów Wisła zmierzy się w meczu wyjazdowym z IFK Kristianstad.

Mistrz Szwecji to zespół niewygodny i nieobliczalny zwłaszcza na własnym parkiecie. W bieżącym sezonie co prawda nie wjedzie im się aż tak dobrze (ledwie 1 punkt po remisie z Zagrzebiem) ale wyniki poszczególnych meczy pokazują, że nadal jest to drużyna groźna nawet dla najlepszych. IFK w gruncie rzeczy to zespół bardzo podobnie prowadzony do takich drużyn jak Zagrzeb, Celje czy nasza Wisła. Ograniczone środki finansowe zmuszają do szukania alternatywnych rozwiązań tj. „młodych zdolny”, którzy podobnie jak w Płocku gdy tylko złapią europejski poziom to szybciutko odchodzą do mocniejszych (raczej bogatszych) ekip przede wszystkim do Niemiec. Dość wspomnieć Jerrego Tollbringa, który latem zasilił mistrza Niemiec Rhein-Neckar Lowen czy Nebojsę Simica, o którego ponoć mocno zabiegała nasza Wisła ale ten ostatecznie trafił do Melsungen. Mimo corocznych osłabień prezesi wraz ze sztabem szkoleniowym dowodzonym przez znanego Ola Lindgrena potrafią stworzyć mocną ekipę, która przede wszystkim walką stara się o kolejne punkty w lidze mistrzów.

Wisła do Szwecji wybrała się już w czwartek bez kontuzjowanego Marko Tarabochii (ciekawe kiedy wreszcie dowiemy się, że konieczna będzie operacja i Marko nie zagra przez kolejne miesiące…). Pozostali gracze są do dyspozycji trenera. Czy Wisła wreszcie zagra solidny mecz we wszystkich formacjach i wywiezie jakże cenne punkty ze Szwecji? Nie wiem ale osobiście mam bardzo duże obawy co do tego spotkania i chyba jednak nasze zwycięstwo przyjąłbym jako miłą niespodziankę i zaskoczenie niż jako coś czego oczekiwałem. Niestety takie czasy mamy, taki skład…

Oby drużyna zaskoczyła nas pozytywnie tego sobotniego popołudnia. Chciałbym wreszcie mieć udany weekend a nie taki, w którym chodzę zestresowany do poniedziałku po „widowisku” jakie zaserwowała mi moja ukochana drużyna. Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika