CZAS WRACAĆ DO PRACY!

IMG_8441Jeszcze chwilę temu nie mogliśmy wyjść ze zdumienia oglądając naszych reprezentantów na Mistrzostwach Świata w Katarze. Dzięki temu turniejowi nie możemy narzekać na niedosyt spowodowany brakiem Handball’u na wysokim poziomie. Praktycznie bez odpoczynku i to już jutro Nafciarze zagrają swój pierwszy mecz w kolejnej rundzie sezonu 2014/2015. Przeciwnikiem Wisła Puławy – obecnie dziewiąta drużyna PGNiG Superligi. Czy Płocczanie postawią ścianę? Czy w wyniku zmęczenia kadrowiczów płocka Wisła będzie wstanie łatwo pokonać puławian? (foto: Bartosz Sobiesiak)

W ekipie z Puław zobaczymy kilku reprezentantów, przede wszystkim są to brązowi medaliści MŚ: Przemysław Krajewski oraz Piotr Masłowski. Poza nimi reprezentanci Bośni i Hercegowiny oraz świetnie prezentujący się na MŚ w Katarze – rosyjski bramkarz Vadim Bogdanov. Przeciwnik zatem wymagający ale czy wypoczęty? Wisła Puławy zakończyła pierwszą rundę sezonu zasadniczego na dziewiątej pozycji notując jedynie trzy zwycięstwa. Mecz w Płocku zakończył się wysokim zwycięstwem Nafciarzy 38:30.

W przerwie udało się zorganizować dwa sparingi z Motorem Zaporoże, które zakończyły się porażkami niebiesko – biało – niebieskich, kolejno 31:32 i 27:29. Nafciarze chwilowo mocno osłabieni wracają do gry w lidze już jako pełny kolektyw. Na parkiecie zobaczymy łącznie siedmiu brązowych medalistów Mistrzostw Świata 2015 – z czego pięciu to Nafciarze, przypomnijmy: Adam Wiśniewski, Michał Daszek, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak oraz Marcin Wichary. Płockie wyniki poparte takimi sukcesami powinny przerodzić się w czyn władz i sponsorów Wisły Płock! Cytując facebook’owy portal Miasto Mistrzów: Sternicy płockiego klubu, macie złoty róg! Wykorzystajcie to dla dobra Wisły!– Nafciarze.Info podłączają się do tej akcji.

Mecz 14 kolejki PGNiG Superligi odbędzie się 5 lutego o godzinie 18:00. Jeśli nie zapisaliście się na wyjazd, informacje na temat spotkania znaleźć będzie można na naszych serwisach Twitter i Facebook.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika