Do Szczecina po honor!

1461029_611155595614100_21136446_nJuż jutro spotkanie 19. kolejki PGNiG Superligi. Czym tym razem zaskoczą nas szczypiorniści płockiej Wisły? Ostatnia konfrontacja obu drużyn zakończyła się bez większych niespodzianek – pewnym zwycięstwem Nafciarzy na swoim terenie (33-21). Niestety w ostatnim czasie niepotrzebnych niespodzianek jest zbyt wiele (foto: pawi.pl).

Czy podtrzymamy czarną serię? Wszystko wskazuje na to, że lepiej nie będzie. Trudno opanować emocje i powstrzymać się od negatywnych komentarzy skierowanych w stronę  władz Nafciarzy, a także samych zawodników. Trzeba jednak pamiętać, że tylko dzięki nam – kibicom cokolwiek może się zmienić. Wiślacy zawiedli zaufanie swoich fanów i muszą teraz ciężko pracować na jego odbudowanie.

Po jednodniowej przerwie piłkarze udają się do Szczecina, gdzie pozostaną podjęci przez lokalną Pogoń. Szczecinianie w ostatnich meczach pokazali charakter. Co prawda przegrywając z Iskrą w Kielcach (31:41) i nieznacznie z Zagłębiem w Lubinie (26-25), ale warto podkreślić, że z powodu kontuzji grali oba spotkania w bardzo okrojonym składzie. Mimo nieznacznej porażki z lubinianami, pomeczowego zadowolenia nie ukrywał trener Portowców Rafał Biały – podkreśla portal gazsystempogon.pl.

Mimo ogromu kontuzji kibice w Szczecinie liczą na powrót do gry ich podstawowego gracza Bartosza Konitza, który miałby wspomóc zespół Gazowników w sobotnim spotkaniu przeciwko płockiej Wiśle. Ambicja zawodników Pogoni z pewnością nie pozwoli oddać meczu bez walki, w szczególności z uwagi na fakt przymusowego wycofania się klubu z rozgrywek Pucharu Polski i słabszej formy Nafciarzy.

W płockim obozie mocno liczymy na Petara Nenadicia i Valentina Ghionea’ę, którzy swoją środową grą w Kwidzynie pokazali zaangażowanie i serce do gry. Miejmy nadzieję, że tym razem reszta płockiego zespołu przebudzi się z letargu, bo przecież najważniejszy czas w sezonie właśnie się rozpoczyna!

Szykuje się kolejne ciężkie spotkanie. Liczymy jednak na wygraną Nafciarzy by móc ostudzić negatywne nastroje wszystkich osób związanych z Wisłą Płock. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika