Dominacja Wisły we Wrocławiu !!!

_MG_7208Płocczanie pewnie i efektownie pokonali wojskowych z Wrocławia 40:21. Mimo licznych błędów w ataku zdołaliśmy uzyskać wysokie prowadzenie nad beniaminkiem. Śląsk ambitnie rozpoczął, ale wyraźnie nie mógł dotrzymać tempa Nafciarzom. Znakomicie w płockim zespole pokazał się Valentin Ghionea zdobywca siedmiu bramek oraz w bramce Rodrigo Corrales. (foto: Bartosz Sobiesiak)

Wyjściową siódemkę prezentowali: Corrales, Rocha, Montoro, Ghionea, Wiśniewski, Jurkiewicz, Pusica. Pierwsza połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla obu ekip. Bardzo dużo błędów z obu stron. Wojskowi dzięki stanowczej i twardej obronie bardzo szybko zdobywali kary i na początku spotkania mieli już na swoim koncie cztery kary dwóch minut. W naszym wykonaniu najwięcej błędów w ataku – słabe i niedokładne podania. Widać było brak zgrania. Dzięki licznym błędom w ataku Śląska, Nafciarze powoli zaczynali zdobywać prowadzenie głównie dzięki Valentinowi Ghionei, który w 20 minucie miał już na koncie siedem trafień. Bardzo pozytywnie zaznaczył się w płockiej bramce Rodrigo Corrales, broniąc ze znakomitą skutecznością. Wynik do przerwy 8:20.

Podobnie rozpoczęła się druga część meczu. Jednak tym razem na początku do gry wszedł Śląsk strasząc nas kilkoma bramkami z rzędu. Szybko jednak obudziliśmy się z letargu i Angel Montoro oraz Emil Racotea pięknymi bramkami pokazali Wojskowym, gdzie jest ich miejsce. Nie uniknęliśmy błędów w ataku. Kilka akcji mogło zakończyć się 100% bramką. Przede wszystkim Sasha Tioumentsev nie mógł wejść w mecz. W 37 minucie początkowo groźno wyglądającego urazu doznał Marcin Wichary zderzając się głową z Radojeviciem. Skończyło się całe szczęście kilkoma szwami na głowie naszego bramkarza. Ostatecznie zdominowaliśmy Śląsk Wrocław łatwo wygrywając 40:21.

Śląsk Wrocław – Wisła Płock 21:40 (8:20)

Śląsk: Schodowski, Prus – Krupa 1, Kryński, Herudziński 2, Miszka 3(1 k), Koprowski, Garbacz, Jarowicz 2, Radojević 4, Wróblewski 1, Ścigaj 6, Białaszek 2.
Kary: 12 min (Garbacz 2 min, Jarowicz 4 min, Radojević 4 min, Herudziński 2 min).

Wisła: Wichary, Corrales – Wiśniewski 1, Nikcević 4, Ghionea 7(2 k), Daszek 2(2 k), Kwiatkowski, Syprzak 6(1 k), Rocha 4, Jurkiewicz 2, Zelenović 4, Pusica 1, Racotea 2, Montoro 4, Tioumentsev 3.
Kary: 2 min (Jurkiewicz 2 min).

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika