Ferenc Ilyes w Wiśle, Kwiatkowski poza nią

Jak informuje oficjalna strona mistrza Węgier – MKB Vesprem (mkbvesprem.eu), Ferenc Ilyes podpisał z Wisłą dwuletni kontrakt. To drugi zawodnik, po Nikoli Eklemoviciu, który zamienił utytułowany węgierski klub na niebiesko-biało-niebieskie barwy. Równocześnie z ekipy wicemistrzów Polski odchodzi Zbigniew Kwiatkowski – od lat podpora defensywy Nafciarzy.

Lars Walther o Zbigniewie Kwiatkowskim i Ferencu Ilyesie: „Po drugim spotkaniu z Metalurgiem Skopje w poprzednim sezonie rada nadzorcza klubu podjęła decyzję o ograniczeniu ilości zawodników pierwszego zespołu w sezonie 2012/2013 do 16 osób. Nie było łatwo wybrać kogokolwiek do pożegnania się z zespołem. Klub nie chciał przedłużać kontraktów z zawodnikami bez dania im szansy pokazania swoich umiejętności. „Big” otrzymał kilka propozycji z innych klubów i dlatego zdecydowaliśmy się wybrać właśnie jego. Będzie to oczywiście skutkowało otrzymaniem przez Sypę większego wymiaru czasu spędzonego w grze obronnej w nadchodzącym sezonie. Odejście Zbyszka spowodowało, że posiadamy dwóch kołowych którzy mogą grać zarówno w ataku jaki i obronie co zminimalizuje praktycznie do zera konieczność przeprowadzania zmian do ataku i obrony. Nasza gra stanie się automatycznie szybsza i stabilniejsza. „Big” zawsze dawał z siebie to co najlepsze i był głównym motywatorem zespołu, więc nasza decyzja nie była łatwa.

Ilyes przychodzi do nas jako wolny zawodnik. Po kontuzji Chrapka musieliśmy podjąć szybkie działania zmierzające do wzmocnienia składu. W tym miejscu muszę przyznać, że fantastyczną pracę przy sprowadzeniu tego zawodnika zrobił zarówno zarząd klubu jak i sponsorzy.

Ilyes jest zawodnikiem, który może grać zarówno w ataku jak i obronie, więc otrzymaliśmy to co chcieliśmy w pakiecie. Aktualnie mamy po dwóch bardzo dobrych graczy na wszystkich pozycjach rozegrania z różnymi atrybutami i umiejętnościami. Dlatego nie tylko od Ilyesa ale i od całego  zespołu oczekujemy bardzo dużo w nadchodzącym sezonie.”

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika