Ferenc Ilyes zawodnikiem lutego!

Ankietą po ligowym spotkaniu z zabrzańską siódemką zakończyliśmy głosowanie na  zawodnika lutego. W poprzednim, tak nieudanym dla Wiślaków miesiącu, mieliście okazję wziąć w siedmiu organizowanych przez nas ankietach. Nie udała się tylko jedna – po meczu, którego właściwie nie było, czyli tym z zawodnikami Piotrkowianina charakteryzującymi się ogromnym duchem walki. Co ciekawe, po każdym spotkaniu niebiesko-biało-niebieskich tytuł dla najlepszego jego gracza przyznawany był innemu zawodnikowi. W sumie oddaliście 875 głosów (średnio 125). Wybitnie nieudany szczególnie w ofensywie miesiąc spowodował, że plebiscyt wygrał zawodnik wykorzystywany głównie w obronie. Zresztą zobaczcie sami…

Pierwsze miejsce – Ferenc Ilyes (foto: skibek.pl)

wisla-zaglebie_20

Węgierski rozgrywający Wisły został wybrany zawodnikiem spotkania z Czuwajem Przemyśl, gdzie błysnął skutecznością i sześcioma bramkami. Wówczas otrzymał 107 głosów, co walnie przyczyniło się do końcowego sukcesu w lutowym plebiscycie. Pozostałe mecze Ferenca nie zbudzały już tak wielkiego entuzjazmu kibiców, ale i sam zawodnik w trudnych i trudniejszych spotkaniach rozgrywanych przez Wisłę tradycyjnie dostawał mniej szans w ataku. Summa summarum, Ilyes mógł pochwalić się 134 głosami, co dawało mu 15,31% ich ogółu.

Drugie miejsce – Valentin Ghionea (foto: skibek.pl)

wisla-zaglebie_28

Rumuński skrzydłowy Wisły uzyskał 112 głosów (12,80%), co pozwoliło mu zająć drugie miejsce i nadal liczyć się w walce o końcowy triumf w plebiscycie, którego stawką jest tytuł gracza sezonu. Szczególnie dobrze zagrał w spotkaniu pierwszej kolejki Pucharu EHF w Elverum, gdzie rzucił sześć bramek, w tym ani razu nie pomylił się z linii siódmego metra. Gratulujemy!

Trzecie miejsce – Marin Sego (foto: skibek.pl)

wisla-powen_04

Marin wyprzedził czwartego w kolejności – Pawła Paczkowskiego zaledwie o dwa głosy. Chorwacki bramkarz jest nadal bardzo mocnym punktem Nafciarzy, choć szczególnie ostatnimi czasy często obrona nie pomaga mu w skutecznych interwencjach. Sego z dobrej strony pokazał się w wyjazdowym meczu z Mariborem Branik, kiedy uchronił drużynę przed jeszcze większym blamażem, niż ten, który miał miejsce w rzeczywistości. W sumie zgromadził 106 głosów (12,11%).

___________________________________________________________________________________________________

Ogłoszenie:

Spotkanie w sprawie dopingu

„W związku z rezygnacją dotychczasowego młynowego, zapraszamy serdecznie na spotkanie, które odbędzie się w PIĄTEK (8 marca) o godz. 17 pod Skate Parkiem przy Orlen Arenie. Odbędzie się ono na świeżym powietrzu, bo niestety ze względu na krótki czas jaki mamy na organizację nie pozwolił nam na znalezienie odpowiedniej sali. Chcemy się spotkać, aby podjąć decyzję co dalej, czyli jak będzie wyglądał doping w Orlen Arenie, bo nie wyobrażamy sobie, żeby go teraz nie było. Zdajemy sobie sprawę, że może nie będzie to tak dobry doping jak był do tej pory, ale chcemy przede wszystkim pomóc zawodnikom, którzy wchodzą w najważniejszą fazę sezonu i nie mogą zostać bez naszej pomocy. Chcemy również zaznaczyć, że nie chodzi tu o łamanie jakichś protestów, czy nic w tym stylu, bowiem nic takiego jak protest nie ma miejsca. Falkoś po prostu rezygnował z dalszego prowadzenia dopingu i jednocześnie dał zielone światło do prowadzenia dopingu przez kogoś innego. Dlatego wszyscy, którym leży na sercu dobro naszego zespołu i chcą pomóc już w sobotnim meczu „o życie” w pucharze EHF z RK Branikiem Maribor, zapraszamy na spotkanie, aby omówić to jak doping będzie wyglądał.”

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika