Gębala opuszcza Wisłę!

Jak poinformowała dziś oficjalna strona klubowa, Tomasz Gębala nie zgodził się na zaproponowane mu warunki kontraktu i poinformował, że po sezonie odchodzi z Płocka! Z naszej strony krzyż na drogę!

Tomek w Płocku dostał prawdziwą szansę wejścia na salony szczypiorniaka. Mimo wszystko trzeba przyznać, że ją wykorzystał. Stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu, na którego chętnie stawiał trener Przybecki. Regularnymi występami w Płocku przetarł sobie drogę do kadry gdzie też grywał regularnie i był pierwszym wyborem na lewej połówce. Pytanie czy nie mógł (powinien) był osiągnąć więcej? W moim odczuciu, jak i w opinii wielu płockich kibiców grał mimo wszystko poniżej swoich możliwości i zbyt często przydarzały mu się słabe występy. To rodziło frustrację i doprowadziło do sporów na linii kibice-zawodnik. Nie pomagały zapewne krążące od dłuższego czasu plotki o jego prawdopodobnych przenosinach do Kielc po zakończeniu kontraktu w Płocku.

Osobiście mam mieszane uczucia po przeczytaniu informacji o odejściu Tomka. Z jednej strony jego gra frustrowała mnie jak mało którego innego zawodnika, z drugiej potrafił odpalić taką bombę jakiej już dawno nikt w Wiśle nie prezentował. Miałem nadzieję, że przy lepszym środkowym zawodnik ten rozwinie skrzydła i będzie ważnym elementem układanki trenera Sabate. Tak się jednak nie stało i teraz nie widzę innej opcji jak przysłowiowy klub kokosa na kolejne pół roku. Graliśmy pierwszą część sezonu bez niego i daliśmy radę to damy i w drugiej. Lepiej dawać szanse Kowalskiemu niż ogrywać zawodnika, który prawdopodobnie po sezonie założy żółtą koszulkę zespołu z województwa świętokrzyskiego!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika