Gramy z Wybrzeżem

Dziś punktualnie o 13 wybrzmi pierwszy gwizdek spotkania PGNiG Superligi, w którym Nafciarze w Orlen Arenie podejmować będą zespół Wybrzeża Gdańsk. Zapraszamy na trybuny!

Wisła po zmianie trenera stara się wrócić na właściwe tory tj. do pewnych i wysokich zwycięstw w krajowych rozgrywkach. Udało się to w Elblągu oraz połowicznie w meczu z MMTS Kwidzyn gdzie zespół pochwalić można tylko za pierwszą połowę spotkania. Czas zrobić kolejny kroczek i zagrać dziś dobre zawody przeciw zespołowi z Gdańska przez pełne 60 minut.

Goście prowadzeni są przez dobrze nam znanego Marcina Lijewskiego, który z mozołem próbuje odbudować dawną potęgę Wybrzeża. Stawia głównie na młodych chłopaków licząc, że pod jego okiem i dzięki regularnej grze w lidze za kilka sezonów zespół ten odpali i będzie stanowił zagrożenie dla najlepszych ekip w Polsce. Czy ten plan się powiedzie? Z pewnością widać progres u kilku zawodników jak choćby powoływanych do kadry Kondratiuka czy Wróbla. Do tego jest młody ciekawy zawodnik na prawej połówce – Adamczyk, który już nawet zdobył tytuł gracza kolejki w PGNiG Superlidze. Warto dodać, że w zespole jest też „nasz” Krystian Wołowiec, któremu ja osobiście będę się dziś szczególnie przyglądał pod kątem jego ewentualnego powrotu do Wisły na kolejny sezon.

Nafciarze do spotkania przystąpią bez zmagającego się z drobnym urazem Igora Źabica za to z powracającym do pełni sił Mateuszem Piechowskim. Do tego decyzją trenera Aleks Olkowski wspomoże dziś drugi zespół Wisły także nie pojawi się na parkiecie w superligowym starciu.

Jeszcze raz zapraszamy na trybuny Orlen Areny a jeśli ktoś nie będzie mógł pojawić się osobiście na hali to polecamy relację na lajfy.com. Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika