II edycja Turnieju Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka

W sobotę 14 lipca odbyła się druga edycja Turnieju Piłki Ręcznej Kibiców im. Tomka Kaszanka. W rozgrywkach wzięło udział blisko osiemdziesięciu zawodników, a ponownie bezkonkurencyjny okazał się obrońca tytułu sprzed roku, zespół Podolszyce-Petrochemia, którego zawodnicy otrzymali również większość wyróżnień indywidualnych.

Po kilku tygodniach przygotowań i wielu godzinach spędzonych na opracowywaniu dokładnego planu całego wydarzenia, w końcu nadeszła sobota 14 lipca. Tak długo wyczekiwana sobota zarówno przez samych organizatorów jak i uczestników. Punktualnie o godzinie 10.00 na parkiecie płockiej Blaszak Areny zameldowały się pierwsze dwie drużyny. Od początku turnieju do końcowego triumfu były typowane dwa teamy, które w opinii wielu zdawały się być poza zasięgiem reszty stawki. Zarówno obrońca tytułu sprzed roku drużyna Podolszyce-Petrochemia jak i główny pretendent do wygrania turnieju, czyli Haba Baba Team przeszli przez rozgrywki grupowe w ekspresowym tempie, odnosząc komplet zwycięstw i zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Haba Baba Team i HC Łąck, którego średnia wiekowa zawodników była najwyższa w całej stawce. Od samego początku spotkania faworyzowana Haba nie pozostawiała złudzeń kto bardziej zasługuje na grę w wielkim finale, prowadzą do przerwy 13:4 i wygrywając ostatecznie pierwszy pojedynek półfinałowy 22:7.

Parę drugiego półfinału tworzyli obrońca tytułu Podolszyce Petrochemia i zespół Handball Podolszyce. Kibice, którzy bardzo licznie stawili się na trybunach Blaszak Areny liczyli na zdecydowanie więcej emocji niż w pierwszym meczu fazy pucharowej, a ich oczekiwania zostały w pełni zaspokojone. Obrońca tytułu nie miał łatwego zadania w swoim meczu półfinałowym. Przez długi okres wynik oscylował wokoło remisu i dopiero ostatnie fragmenty gry oraz znakomita gra Filipa Kopra autora dziesięciu bramek, dała zwycięstwo 19:15 i awans drużynie Podolszyce-Petrochemia do wielkiego finału.

Wielu obserwatorów od samego początku typowało właśnie taki skład finału. Należy zaznaczyć, że w wielkim finale spotkały się dwie najlepsze ekipy, które w pełni zasłużyły na udział w tej fazie rozgrywek. Niestety emocje zakończyły się zanim jeszcze się zaczęły. Podolszyce od początku pokazały, że łatwo nie oddadzą tytułu i szybko odskoczyły na kilka bramek przewagi. Zespół Haba Baba z minuty na minutę tracił wiarę, że straty można jeszcze odrobić, a triumfatorzy z zeszłego roku kolejnymi kontratakami podwyższali swoją przewagę. Zespół Petrochemii nie pozostawił złudzeń kto był tego dnia najlepszą drużyną. Natomiast po zawodnikach Haba Baba Team widać było trudy turnieju, które nie pozwoliły im pokazać pełni swoich umiejętności. Ostatecznie Podolszyce-Petrochemia wygrała 19:7 i obroniła tytuł sprzed roku!

Kilka minut po ostatnim gwizdku sędziów miała miejsce dekoracja i wręczenie pucharów dla trzech najlepszych drużyn oraz nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników turnieju. Ponadto wybrana został siódemka turnieju w wyborze której pomagali dwaj zawodnicy płockiej Wisły: Adam Twardo i Marcin Wichary. Skład najlepszej siódemki turnieju przedstawia się w następujący sposób:

Bramka – Maciej Kobylski (Podolszyce-Petrochemia)

Lewe skrzydło – Kamil Stępień (Podolszyce-Petrochemia)

Lewe rozegranie – Filip Koper (Podolszyce-Petrochemia)

Środek rozegrania – Michał Gąsiorowski (Podolszyce-Petrochemia)

Prawe rozegranie – Dawid Kucharski (Haba Baba Team)

Prawe skrzydło – Kamil Nogal (Handball Podolszyce)

Koło – Piotr Jankowski (Podolszyce-Petrochemia)

Ponadto przyznane zostały dwie nagrody specjalne:

Król Strzelców – Kamil Nogal (Handball Podolszyce) -21 bramek

MVP – Michał Gąsiorowski (Podolszyce-Petrochemia)

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika