Inauguracja EHF Ligi Mistrzów

W najbliższą niedzielę o 19 Nafciarze zainaugurują nowy sezon EHF Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem będzie mistrz Szwajcarii Wacker Thun. Nie może zabraknąć nas na trybunach Orlen Areny!

Wiele razy pisałem, że mecz Wisły w lidze mistrzów traktuję jako prawdziwe święto. Tak było w minionych latach kiedy to do Płocka przyjeżdżały topowe zespoły jak Barcelona czy PSG. Teraz, gdy przyjdzie nam się mierzyć z mniej renomowanymi rywalami, nie czuję już takiego podekscytowania ale nadal jest ten element niepewności (nie oszukujmy się idąc na mecz Superligi w Płocku niemal w ciemno można stawiać na naszą wygraną). Jednak każdy mecz w europejskich pucharach to wyzwanie dla zespołu a dla kibiców szansa zobaczenia mniej znanych zawodników prezentujących zazwyczaj zdecydowanie wyższy poziom od naszej średniej ligowej.

Nasz niedzielny rywal w minionym roku zapewnił sobie mistrzostwo Szwajcarii a to już wskazuje, że nie są to przysłowiowe ogórki. Jak wynika z wypowiedzi trenera oraz znającego szwajcarską ligę Ondreja Zdrahali, jest to zespół bazujący na agresywnej obronie i grze z kontry jednak bez gwiazd czy indywidualności w składzie. Pamiętając naszą wstydliwą porażkę z Kadetten 2 lata temu z pewną dozą niepewności patrzę na niedzielną potyczkę. Myślę, że będziemy musieli się sporo napocić aby zdobyć komplet punktów.

Pocieszające jest zapewne to, że do pełni sił wracają Zdrahala i Obradovic. Pierwszy zdecydowanie przyda się w ataku bo na przebudzenie Marko Tarabochii chyba już nie ma co liczyć. W kontekście Serba mam przede wszystkim nadzieję, że wzmocni siłę naszej defensywy i będzie stanowił alternatywę dla Źabica na środku. Trenera Sabate nie będzie mógł raczej skorzystać z usług Lovro Mihica, który nabawił się jakiegoś drobnego urazu. Pod znakiem zapytania stoi także występ Michała Daszka, który powoli wraca do treningów po przebytym niedawno urazie.

Łatwo nie będzie ale liczę, że komplet punktów zostanie w Płocku i udanie rozpoczniemy sezon 18/19 rozgrywek EHF Ligi Mistrzów. Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika