Ivan Milas Nafciarzem!

130419182158milas_ivan

W dniu dzisiejszym reprezentant Bośni i Hercegowiny, Ivan Milas podpisał trzyletni kontrakt z płockim klubem.

Młody Bośniak uczestniczył w tegorocznych mistrzostwach świata do lat 21, a swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynał w klubie HC Izvidac. W zakończonym sezonie wspólnie z kolegami z  drużyny RK Borac Banja Luka zdobył tytuł mistrza kraju. Milas poza młodym wiekiem imponuje warunkami fizycznymi (200 cm wzrostu) oraz atomowym rzutem z drugiej linii.

Sprawa transferu zawodnika przeciągała się ze względu na formalności związane z nadaniem chorwackiego paszportu dla Milasa, a klub nie chciał wiązać się z z kolejnym zawodnikiem  spoza Unii Europejskiej. Jako reprezentant Bośni i Hercegowiny byłby czwartym zawodnikiem w Wiśle spoza wspólnoty. Aktualnie w składzie Nafciarzy występuje troje zawodników nie posiadających paszportu jednego  z krajów należących do UE: Muhamed Toromanović (Bośnia i Hercegowina), Ivan Nikcević i Petar Nenadić (obaj Serbia). Zgodnie z przepisami Związku Piłki Ręcznej w Polsce oznaczałoby to, że podczas meczów Superligi trener Manolo Cadenas nie mógłby korzystać z usług jednego z tych graczy.

Płocki klub wykorzystał kłopoty finansowe drużyny RK Borac Banja Luka, której zarząd nie sprostał wymaganiom finansowym zawodnika. Milas jest już piątym zawodnikiem po Zbigniewie Kwiatkowskim, Mariuszu Jurkiewiczu, Marcinie Lijewskim i Adamie Morawskim, który zasilił szeregi Nafciarzy.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika