„Kaczka” Nafciarzem!

pol-swe_65

Jak informuje sobotni Przegląd Sportowy, ostoja formacji obronnej reprezentacji Polski oraz Atletico Madryt, Mariusz Jurkiewicz podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Płock. Popularny Kaczka jest kolejnym zawodnikiem, który opuścił drużynę ze stolicy Hiszpanii po ogłoszeniu jej bankructwa. W zespole niebiesko-biało-niebieskich poza zadaniami boiskowymi będzie pomagał trenerowi Cadenasowi ze względu na swoją bardzo dobrą znajomość języka hiszpańskiego (foto: skibek.pl).

Jurkiewicz jest bardzo uniwersalnym graczem i w Płocku będzie pełnił rolę jednego z liderów drużyny, a zwłaszcza formacji obronnej. Może występować zarówno na lewej stronie, jak i na środku rozegrania. Bardzo dobrze radzi sobie w obronie, a w ataku potrafi rzucić po kilka bramek na mecz.

Pochodzący z Lubina zawodnik, wraca do kraju po dziesięciu latach spędzonych w klubach z Półwyspu Iberyjskiego. W tym czasie największe sukcesy święcił z zespołem Ciudad Real, gdzie wespół z kolegami wywalczył Puchar Króla, 2 x Superpuchar Hiszpanii oraz został wicemistrzem Hiszpanii. W sezonie 2011/2012 dotarł do finału Final Four Ligi Mistrzów, gdzie jego zespół musiał uznać wyższość THW Kiel.

Oficjalna informacja o pozyskaniu Mariusza Jurkiewicza ma zostać podana przez zarząd klubu na początku przyszłego tygodnia.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika