Kosmiczny mecz

IMG_2559Już tylko jeden dzień dzieli nas od niesamowitego spotkania, na które czekało całe środowisko płockiego szczypiorniaka. W ósmej kolejce EHF Champions League do „Miasta Mistrzów” zawita „Duma Katalonii”. Czeka nas nie lada widowisko, bo przecież FC Barcelona to najlepszy i najbardziej utytułowany zespół na świecie. Czy Wisłę Płock stać na urwanie choćby punktu? Czy Barcelona umocni pozycję lidera deklasując Nafciarzy? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Wielka Barcelona przyjeżdża do Płocka w swoim najmocniejszym składzie z najlepszym zawodnikiem 2014 roku (wg. Handball Planet) na pokładzie. – Jestem bardzo dumny z nagrody Handball-Planet. Taka nagroda od środowiska dziennikarskiego i fanów to zawsze pozytywna rzecz. Tak dużo ludzi głosowało na mnie, to wielki zaszczyt – mówił Nikola Karabatić po otrzymaniu nagrody. Oczywiste jest to, że oprócz Karabatića będzie można zobaczyć w sobotę inne gwiazdy nieodbiegające poziomem gry od najlepszego zawodnika świata. Lazarov, Noddesbo, Saric, Tomas czy Sigurdsson to przecież zawodnicy z najwyższej półki. W tej chwili drużyna z Katalonii zajmuje pozycję lidera w Grupie B, gromadząc 13 punktów na swoim koncie. Barcelona z siedmiu spotkań wygrała sześć a jedno zremisowała z dobrze nam znanym KIF Kolding. Według wielu ekspertów Katalończycy powinni wygrać obecną edycję Ligi Mistrzów.

Nie powinno to zdziwić płockich zawodników, ponieważ każdy zdaje sobie sprawę z kim przyjdzie mu się mierzyć w najbliższą sobotę. Nafciarze mocno liczą na sprawienie niespodzianki w sobotnim szlagierze. Podkreślają, że presja leży po stronie Mistrza Hiszpanii, a oni sami z pomocą kibiców w Orlen Arenie postarają się ugrać najwięcej ile się da. Po pierwszym meczu w Palau Blaugrana (30:25) można wnioskować, że stać nas na walkę z wielkim faworytem. Miejmy nadzieję, że właśnie magia naszej hali przybliży nas do tego sukcesu.

Mecz z Mistrzem Hiszpanii budził od początku wiele emocji. Zapewne wszyscy nie mogli doczekać się, kiedy będą mogli zobaczyć z bliska gwiazdy światowej piłki ręcznej w jednym miejscu. Takie Święto psują jednak pewne incydenty. Mając na myśli udostępnienie dla kibiców puli biletów na to spotkanie – można napisać o zlekceważeniu fanów Wisły Płock. Płoccy kibice nie ukrywają zaskoczenia takimi działaniami bo przecież na takie mecze powinni przychodzić prawdziwi kibice by swoim dopingiem wesprzeć ukochany zespół. Dostępne nieco ponad 500 wejściówek na to spotkanie jest co najmniej zniewagą w wykonaniu władz płockiego klubu.

Na 8 kolejkę EHF Ligi Mistrzów zapraszamy już 6 grudnia o godzinie 18:30 do Orlen Areny. Tym, którym niestety nie udało się nabyć biletów zapraszamy przed telewizory – mecz transmitować będzie Canal+ Family HD. Relację live znajdziecie również na naszym profilu Facebook i Twitter.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika