Legionowo na pożarcie?!

1982330_686617368067922_939703900_nPrzed Nafciarzami zaległy mecz 21. kolejki PGNiG Superligi. Tym razem Wisła Płock zmierzy się ze „spadkowiczem” KPR Legionowo. W tabeli między dwiema drużynami widoczna jest ogromna przepaść. Legionowcy zajmują ostatnie miejsce w tabeli notując jedynie sześć punktów na swoim koncie, a płocczanie z dorobkiem trzydziestu trzech punktów pewnie plasują się na drugim miejscu. (foto: pawi.pl)

Zawodnicy z Legionowa nie walczą już chyba o nic – spadek do 1. ligi jest przesądzony. Co prawda w ostatnim meczu szczypiorniści z Legionowa łatwo wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin (26:33), ale powoli kończą sezon z fatalnym dorobkiem jedynie trzech zwycięstw i siedemnastu porażek. Czy zostaną rzuceni na pożarcie Wicemistrzom Polski? Statystyki oraz aktualna dyspozycja Legionowców przemawia za łatwym zwycięstwem Nafciarzy.

Wiślacy prezentują coraz lepszą formę. Potwierdzają to w każdym kolejnym meczu. Najlepszym dowodem jest z pewnością niedzielna wygrana Nafciarzy w 1/8 Ligi Mistrzów z węgierskim MKB-MVM Veszprém (34:33). Pozostaje wierzyć, sztab szkoleniowy płockiego klubu miał plan na kluczowy moment sezonu. Ciężkie fizyczne przygotowanie zaczyna dawać efekty.

W tym sezonie Wisła Płock spotkała się z beniaminkiem z Legionowa tylko raz. W listopadzie łatwo pokonała na własnym terenie Legionowców (33:25). Nafciarze powinni powtórzyć rezultat jednak muszą być bardziej czujni w obronie by nie stracić, aż tylu bramek. Mecz powinien być dla Wisły Płock kolejnym sprawdzianem przed sobotnim starciem w węgierskim Veszprém.

Jak podaje PSSPR – z uwagi na bardzo małe zainteresowanie zorganizowanym wyjazdem do Legionowa zachęcamy do wyjazdu własnymi środkami transportu. Zapisy na wyjazd indywidualny i bilety należy dokonywać w siedzibie SPR WISŁA PŁOCK w Orlen Arenie. Ostatni możliwy termin to 25 marca.

Mecz odbędzie się 26 marca w Arenie Legionowo przy ul. Chrobrego 50B. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 20:00.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika