„Let’s meet in Płock. Euro 2016”!

4869611cff5393d74db2f9140ae0dab0

Płock chce być miastem-gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku, które odbędą się w Polsce. W sobotę oficjalnie rozpoczynamy kampanię promocyjną „Let’s meet in Płock Euro 2016” i walkę o przyznanie organizacji EURO 2016 dla Płocka.

Naszą ideą jest pokazanie, że atmosfera i emocje na trybunach towarzyszące zmaganiom sportowym są jednymi z największych wartości, jakie zapadają w pamięci każdego fana, a naszym celem, aby Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku zagościły w najsilniejszym ośrodku piłki ręcznej w Polsce – w Płocku – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.

Kilka tygodni temu środowisko płockiej piłki ręcznej spotkało się w Urzędzie Miasta Płocka. Wtedy narodził się pomysł kampanii promocyjnej pt. „Let’s meet in Płock Euro 2016” skierowanej do płocczan oraz wszystkich fanów piłki ręcznej w Polsce. Teraz podejmujemy kroki, których celem jest ukazanie potencjału miasta i jego mieszkańców w świetle organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 w Polsce.

Nie będzie sukcesu, jeśli nie będzie pełnych hal, a to jest bardzo trudne zadanie do wykonania. Pokazanie podczas transmisji telewizyjnych pustych hal przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. To byłaby antypromocja dyscypliny. – mówił Marcin Herra, wiceprezes ds. rozwoju w Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Płock to zadanie już wykonał. Z meczu na mecz widać, że miasto posiada coraz bardziej zaangażowanych kibiców i jest gotowe aby tak znacząca impreza sportowa zagościła w najsilniejszym ośrodku szczypiorniaka w Polsce – odpowiada prezydent Andrzej Nowakowski.

Dlatego zapraszamy wszystkich fanów i sympatyków piłki ręcznej w Płocku i całej Polsce do wspólnego kibicowania podczas meczów w hali Orlen Arena w Płocku. Każdy mecz: ligowy, europejski czy na poziomie reprezentacji narodowej jest wielkim przeżyciem i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Przed nami niespełna 3 lata aby przekonać, że Płock i jego mieszkańcy są kluczem do sukcesu promocyjnego i organizacyjnego Euro 2016.

W ostatnim tylko roku Płocczanie uczestniczyli w 32 meczach zorganizowanych w Orlen Arenie, w tym z udziałem reprezentacji narodowych i czołowych zawodników z całej Europy. Gorące wsparcie ze strony kibiców tylko potwierdza słowa, że w Płocku „są oni ósmym zawodnikiem drużyny”.

Wiemy, że tak też będzie podczas meczów reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku. Sprawdzianem, który płocka publiczność zdała celująco był mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy Dania 2014 między Polską i Holandią.

Początek kampanii promocyjnej zaplanowaliśmy na sobotę 16 lutego 2013 roku podczas meczu Wisła Płock – Team Tvis Holstebro. Tego dnia zostanie zaprezentowane nowe obrandowanie hali i uruchomiona zostanie dedykowana strona internetowa i fanpage na Facebook’u. Ambasadorami kampanii, obok sympatyków piłki ręcznej, są płoccy zawodnicy, którzy swoje mecze rozegrają w koszulkach z nowym logo.

Wszystkich fanów piłki ręcznej zapraszamy już dziś na sobotę do Orlen Areny! Razem pokażmy, że Płock zasługuje na miejsce w gronie miast – gospodarzy.

Partnerami kampanii Miasta Płock „Let’s meet in Płock Euro 2016” są: 
– SPR Wisła Płock S.A.
– Płockie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej „Handball Fans Wisła Płock”
– Centrum Widowiskowo- Sportowe „Orlen Arena”
– telewizja Wisła TV
– portal nafciarze.info

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika