LM: Na podbój Flens-Areny!

39Już w środę Nafciarze zagrają o kolejne punkty w Lidze Mistrzów. Tym razem Wisła rozegra mecz w niemieckiej Flens-Arena w Flensburgu. Czy Nafciarzy stać na zdobycie 2 punktów w tym meczu? Czy Ljubomir Vranjes i jego ekipa potwierdzą znakomitą dyspozycję? (foto: Referee Photography)

Wisła po weekendowym zwycięstwie w Turcji spotka się z SG Flensburg-Handewitt. Dokładnie miesiąc temu to Wisła gościła Niemców w Płocku. Wtedy po przeciętnym meczu trzeba było uznać wyższość gości 30:34. Czy równo 30 dni od tego wydarzenia w płockim obozie można liczyć na zmiany w grze? Ostatni mecz w Stambule pokazał bardzo dobrą grę w ataku i pozwolił patrzeć optymistycznie na kolejne występy. Widać było, że Nafciarze odblokowali się i pozbyli niewygodnej presji, która z pewnością nie pomagała w grze. Mimo nieobecności Marco Oneto, Adama Wiśniewskiego i Jose Toledo Wisła może pokusić się o niespodziankę, ale musieliby zagrać najlepszy mecz w tym sezonie. Czy to właśnie ten czas?

SG Flensburg-Handewitt to zespół o ogromnym potencjale, który z meczu na mecz gra coraz lepiej. W lidze niemieckiej zajmuje trzecią pozycję inkasując 23 punkty i tym samym tylko dwie porażki. W Lidze Mistrzów również awansowali na trzecią pozycję kosztem THW Kiel. W ostatnim meczu z PPD Zagreb znakomite spotkanie zaliczyli: w bramce Mattias Andersson – aż 16 obron oraz Svan Hansen zdobywca 7 bramek. Wszystko wskazuje też na to że Niemcy zagrają w pełnym składzie świętując dwusetny mecz „Wielkiego” Holgera Glandorfa w barwach SG Flensburg.

Na transmisję z tego spotkania zapraszamy w środę 25.11 do platformy NC+ od 18:30.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika