LM: Zagrać jak z Kielcami!

IMG_3187Już jutro w Płocku Wisła będzie gościć macedoński Vardar Skopje. Kolejny naszpikowany gwiazdami zespół staje na drodze Nafciarzy w elitarnych rozgrywkach EHF Champions League. Kolejny raz z rzędu los łączy oba zespoły w fazie TOP16. W poprzednim dwumeczu zwycięscy okazali się Macedończycy. Jak będzie tym razem? (foto: Bartosz Sobiesiak)

Wisła ma jedynie, niecałe trzy dni na regenerację i analizę przeciwnika, od czasu niedzielnej victorii nad zespołem z województwa świętokrzyskiego. Po znakomitym spotkaniu w PGNiG Superlidze Nafciarze mają apetyt na Vardar. Zawodnicy zgodnie zapowiadają, że są w stanie wygrać z każdym – co jest dobrym prognostykiem przed środowym starciem w Orlen Arenie. Z pewnością wygrana dała płocczanom poczucie siły i niezwykle podniosła morale zespołu. Wisła zagra w podobnym składzie jak z Iskrą. Do składu wróci natomiast Ivan Nikcević.

Vardar jak zwykle pewny siebie nie liczy na niespodzianki w Płocku i przyjeżdża jak po swoje. Zespół z nad rzeki Wardar jest obecnie niezwykle silny i zapewne silniejszy niż w poprzednim sezonie – przynajmniej „na papierze”. W tym sezonie do klubu dołączył m.in. Jorge Maqueda, a już za chwilę Joan Canellas, którzy będą stanowić o sile zespołu. Osłabieniem jest jednak brak wykluczonego – z powodu kontuzji palca – na cztery tygodnie Filipa Lazarova. Pewni są przede wszystkim kibice, ale trener Raul Gonzales jest ostrożny i przekonany, że przywita ich piekielna atmosfera w Orlen Arenie! Zeszłoroczne doświadczenie każe im zatem nie lekceważyć Wisły. Skopijczycy odpoczęli trochę dłużej, ostatni ciężki mecz rozegrali 8 marca z Veszprem remisując w SEHA League 30:30.

W obecnej edycji EHF Champions League Vardar przegrał 5 spotkań w tym cztery na wyjeździe zajmując finalnie 3 miejsce w Grupie B. Zarówno w SEHA League jaki i Lidze Mistrzów Macedończycy mocno celują w Final Four.

Do Płocka wybierają się również kibice ze Skopje. Zróbmy tam piekło!!! Mecz odbędzie się 16.03.2016 o godz. 18:30, a transmitować to spotkanie będzie platforma NC+.

[poll id=”29″]

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika