Michał Kubisztal: Wierzymy w Ligę Mistrzów

Wisła Płock pewnie pokonało siódemkę MMTS – u Kwidzyn w spotkaniu inaugurującym rozgrywki sezonu 2012/2013. Zaraz po końcowym gwizdku odbyła się konferencja prasowa w której wzięli udział Michał Kubisztal, trener Lars Walther, Michał Peret oraz trener gości, Krzysztof Kotwicki. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji prasowej.

Krzysztof Kotwicki – trener MMTS Kwidzyn

Przede wszystkim chciałbym pogratulować Wiśle ciężko zdobytych dwóch pierwszych punktów w lidze. Zdajemy sobie sprawę, że na dzień dzisiejszy poziom naszych zespołów jest obiektywnie patrząc różny. W dzisiejszym meczu próbowaliśmy grać elementy, które ćwiczymy od niedawna i w zupełnie nowym zestawieniu bo jak wszyscy wiedzą  odejście pięciu zawodników i przyjście jednego, to rachunek jest prosty, że próbujemy grać tymi ludźmi, którzy są do dyspozycji. Wiśle gratulujemy i punktów i formy. Myślę, że będziemy trzymać kciuki żeby za tydzień, może nie w takich rozmiarach ale przynajmniej w połowie powtórzyła te wyniki w turnieju w którym będą grali, bo będą reprezentować i siebie i Polskę, więc trzymamy kciuki za ich dobry występ za tydzień w PARYŻU.

Michał Peret – zawodnik MMTS Kwidzyn

Gratuluje Płockowi, zagrali fajne zawody. Odwrotnie my, nie zagraliśmy tego, co sobie zakładaliśmy zarówno w obronie jak i w ataku. Myślę, że różnica między naszym zespołem, a Płockiem jest dosyć duża, ale sezon dopiero się zaczął i będziemy robić wszystko, żeby wejść na nasze odpowiednie tory. Wiadomo, troszeczkę jesteśmy w przebudowie, paru zawodników odeszło. Myślę jednak, że pomału będziemy próbowali dojść do tego naszego poziomu z ostatnich sezonów i mam nadzieję, że jakoś to poukładamy.

Lars Walther – trener Wisły Płock

Tak jak przed każdym meczem inaugurującym sezon każdy był ciekawy w jakim punkcie jest drużyna. Dzisiaj zagraliśmy dobre zawody, także jako drużyna zrobiliśmy postęp i dobrze prezentowaliśmy się na parkiecie jako zespół. Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz. Dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy, którzy potwierdzili swoją jakość. Jestem zadowolony z postawy Kamila Syprzaka w obronie oraz występu Pawła Paczkowskiego.  Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie siedem tygodni, ale wciąż sporo i dużo ciężkiej pracy przed nami.

Michał Kubisztal – zawodnik Wisły Płock

Cóż mogę powiedzieć po meczu. Bardzo cieszy zwycięstwo bo było dość okazałe, ale zdajemy sobie sprawę, tak jak zauważył wcześniej trener, że Kwidzyn jest w tym momencie w przebudowie i tak naprawdę sprawdzian naszej formy jest dopiero za tydzień. Tam naprawdę zobaczymy w jakim miejscu jesteśmy. Mierzymy w ligę mistrzów, a wracając do dzisiejszego meczu cieszy przede wszystkim to, że wygraliśmy, cieszy zwycięstwo i to, że wszyscy mogli wejść na parkiet i pokazać się, bo to będzie bardzo ważne w najbliższym okresie czasu, żeby mieć szeroką ławkę i umieć to wykorzystać.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika