Maraton trwa, zwycięstwo w Głogowie!

wis_chro_44

Kolejnym pewnym zwycięstwem podopiecznych Larsa Walthera zakończyło się spotkanie 16. kolejki PGNiG Superligi w Głogowie, gdzie Wiślacy pewnie pokonali miejscową drużynę Chrobrego 30:35 (14:18) (foto: skibek.pl).

Płocczanie do dzisiejszego spotkania przystąpili bez kontuzjowanego Michała Zołoteńki oraz powracającego do pełnej sprawności Piotra Chrapkowskiego. Goście przystępowali do dzisiejszego pojedynku w zgoła odmiennych nastrojach. Dwie ostatnie porażki głogowian w starciach z rywalami bezpośrednio rywalizującymi o miejsce w czołowej ósemce zestawienia spowodowały, że zarząd podjął decyzję o zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Zbigniewa Markuszewskiego na stanowisku trenera aktualnie dziesiątej drużyny tabeli zastąpił Krzysztof Przybylski.

Zasada „nowej miotły” w Głogowie sprawdzała się tylko i wyłącznie w pierwszych dziesięciu minutach spotkania, gdy wynik oscylował wokoło remisu (6:6, 10 min.). Od tego momentu Wiślacy wrzucili przysłowiowy drugi bieg i zaczęli wypracowywać bezpieczną przewagę trzech, czterech trafień, która utrzymała się do ostatniego gwizdka pierwszej odsłony spotkania (14:18, 30min.). Od początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. nafciarze mający już w głowach sobotnie spotkanie z duńskim Teamem Tvis Holstebro, spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i powoli powiększali swoją przewagę. Ostatecznie podopieczni Larsa Walthera pokonali drużynę Chrobrego Głogów 30:35 (14:18).

Chrobry Głogów – Wisła Płock 30:35 (14:18)

Wisła: Šego, Wichary – Syprzak 6, Nenadić 5, Spanne 5, Kubisztal 4, Nikčević 4, Kavaš 3, Ghionea 2, Wiśniewski 2,  Toromanović 1,  Paczkowski 1, Eklemović 1, Ilyés 1, Twardo.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika