Motor(ynce) zabrałko paliwa…

1909905_918872218129254_8603892031834463123_nW kolejnym spotkaniu kontrolnym niebiesko-biało-niebiescy po bardzo dobrym spotkaniu pewnie pokonali mistrza Ukrainy, Motor Zaporoże : (17:8). Jutro spotkanie numer dwa.

Maraton sparingowy rozkręca się coraz bardziej. Nafciarze trenują od początku przygotowań bardzo ciężko zarówno pod względem siłowym, jak i taktycznym, a owoce ich pracy mają być widoczne w drugiej połowie września. W dniu dzisiejszym oraz jutro rozegrają sparingi z aktualnym mistrzem Ukrainy Motorem Zaporoże, który kilka dni temu wygrał XI Międzynarodowy Memoriał Jerzego Klempela w Dzierżoniowie. Przeciwnik zza naszej wschodniej granicy nie ma sobie równych na krajowym podwórku, gdzie od 2007 r. roku staje na najwyższym stopniu podium. Motor podobnie jak Wisła w zeszłym sezonie doszedł do fazy TOP16 Ligi Mistrzów, gdzie musiał uznać wyższość THW Kiel, ale osiągając tym samym swój największy sukces w historii występów na arenie międzynarodowej. Obydwa zespoły są aktualnie na innych etapach przygotowań. Mistrz Ukrainy przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzów, a podopieczni Manolo Cadenasa w pocie czoła zgrywają „starą gwardię” z nowymi nabytkami przed ważnymi meczami zaczynającymi się w drugiej połowie września.

Wisła rozpoczęła w składzie: Wichary – Wiśniewski, Ghionea, Syprzak, Zelenović, Kwiatkowski, Racotea

Nafciarze rozpoczęli od udanego przechwytu w obronie i i bramki po kontrataku Valentina Ghionei. Kolejna nieudana akcja gości i Adam Wiśniewski podwyższa ze skrzydła na 2:0 w drugiej minucie meczu. Goście pierwszą bramkę zdobyli w trzecie minucie spotkania po pewnym rzucie z linii siódmego metra (2:1). Od początku spotkania środkiem rozegrania dyrygował Mariusz Jurkiewicz, który bardzo dobrze rozdzielał piłki i rozprowadzał kolegów, a na kole brylował „Sypa”. Dobra gra obronna podopiecznych Manolo Cadenasa w połączeniu ze skutecznością pod bramką gości pozwoliła wyjść na trzy-bramkowe prowadzenie w dziewiątej minucie meczu (6:3). Kolejne minuty to walka bramka za bramkę z bardzo „twardą” obroną z obu stron i kilkoma dobrymi interwencjami Wicharego. Nareszcie rozgrywał się Emil Racotea rzucając przez pierwszy kwadrans trzy bramki z drugiej linii (9:6, 15 min.). Po kwadransie gry na placu gry pojawił się Ivan Nikcević , Tiago Rocha i Saha Tioumentsev, a goście gubili się w swoich poczynaniach nie mogąc znaleźć recepty na szczelną defensywę Wisły. W kolejnych minutach Nafciarze mogli wyjść nawet na sześciobramkowe prowadzenie, ale zmarnowali dwa karne pod rząd przy stanie 11:7 (Daszek, Racotea).  Jak mówi pewne ukraińskie przysłowie „Co się odwlecze…” i tak było w tym przypadku. Po trafieniach Angela Montoro Nafciarze prowadzili 14:7, a goście przez ponad dziesięć minut nie mogli rzucić bramki. Ostatecznie dobrze w obronie i z polotem grająca Wisła wygrywa pierwszą odsłonę meczu 17:8.

Drugie trzydzieści minut celnym trafieniem rozpoczął Mariusz Jurkiewicz, a w bramce dobrą interwencją popisał się Rodrigo Corrales. W 35 min. po kolejnym rzucie w drugie tempo popularnego „Kaczki” Wisła prowadziła 20:9. Następne minuty były obrazem spokojnej gry z obu stron, a na boisku dzielił i rządził Mariusz Jurkiewicz. Podopieczni Manolo Cadenasa spokojnie utrzymywali dziesięciobramkową przewagę i testowali wiele elementów taktycznych, a w 43 min. prowadzili 24:13. Dzięki trzem bramkom z rzędu Adama Wiśniewskiego z koła i 2xskrzydła Wisła wyszła na prowadzenie 26:14. O drugiej połowie można napisać tyle, że się odbyła. Goście pogodzeni z wysoką porażką próbowali wielu nowych zagrywek i bili głową w mur, a Nafciarze skrzętnie wykorzystywali ich niefrasobliwość. Na osiem minut przed końcem i po obronie karnego przez Corralesa na tablicy świetlnej widniał wynik 32:18. Wislacy ostatecznie po bardzo dobrym spotkaniu pokonali mistrza Ukrainy .

Wisła Płock : Motor Zaporoże 38:23 (17:8)

Wisła: Wichary, Corrales – Syprzak 5 (2/2), Ghionea 3, Wiśniewski 5, Zelenović, Kwiatkowski, Racotea 3 (0/1), Jurkiewicz 5, Rocha 1, Nikcević 2, Tioumentsev 4, Daszek 1 (0/1), Montoro 7, Pusica 2

Jutrzejsze spotkanie kontrolne będzie zamknięte dla publiczności oraz prasy. Będziemy informowali o jego przebiegu.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika