MŚ 2013: Gospodarze mistrzami świata!

2_Banner_logo1(2)(3)

Nawet najwięksi fani reprezentacji Hiszpanii nie spodziewali się tak łatwego zwycięstwa swojej reprezentacji w finale mistrzostw świata. W ostatnim spotkaniu turnieju gospodarze nie pozostawili złudzeń, która siódemka jest w tym momencie najlepsza i pewnie pokonali Duńczyków 35:19 (18:10).

Siódemka z Półwyspu Iberyjskiego od samego początku spotkania dominowała na boisku i systematycznie powiększała przewagę, dzięki bardzo dobrej grze obronnej i wyśmienitej postawie Arpada Sterbika w bramce. Hiszpański goalkeeper w cały spotkaniu zaliczył czternaście udanych interwencji i był zaporą nie do przejścia dla swoich przeciwników. Duńczycy rozegrali najgorszy mecz nie tylko w tym turnieju, ale na przestrzeni nie kilku miesięcy, a ostatnich kilku lat. Mieli problemy w każdej formacji i co chwilę popełniali proste błędy techniczne, które były wykorzystywane przez koncertowo grającą drużynę gospodarzy. Dzisiejsze spotkanie śmiało można nazwać egzekucją, a dzięki zwycięstwu Hiszpanie ponownie po ośmiu latach okazali się najlepszą siódemką globu.

Hiszpania – Dania 35-19 (18-10)

Hiszpania: Sterbik, Sierra – Canellas 7, Rocas, Aguinagalde 5, Garcia 2, Maqueda 5, Rivera 6, Ruesga, Sarmiento 1, Guardiola 2, Morros 1, Entrerrios 3, Montoro 2, Arino, Tomas 1.

Dania: Landin, Green – R. Toft, Sondergaard 4, Hansen 2, Mollgaard 4, Eggert 3, Lindberg 1, Lauge 1, Spellerberg, Noddesbo 1, H.Toft 1, Larsen, Markussen 2, Nielsen, Mortensen, Svan.

Kary: Hiszpania – 6 min. (Garcia, Maqueda, Arino), Dania – 4 min. (Sondergaard, Mollgaard).

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika