MŚ 2013: Pewna wygrana z Arabią, znakomity Wichary

pol-hol_66

Podopieczni Michaela Bieglera pewnie pokonali Arabię Saudyjską 28-14 (14-6) w meczu drugiej kolejki grupy C odbywających się w Hiszpanii Mistrzostw Globu. W spotkaniu z egzotycznym rywalem wystąpiła czwórka zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy płockiej Wisły.

Najbardziej pechowo spotkanie zakończył Adam Wiśniewski, który po uderzeniu łokciem w twarz przez rywala już w 12. minucie meczu musiał przedwcześnie opuścić parkiet. Do tego czasu Gadżet zdobył jedną bramkę oraz zaliczył jedną stratę.

Swoją szansę w większym wymiarze czasu (prawie 32 minuty) dostał Kamil Syprzak, dla którego spotkanie z Arabią Saudyjską było co najwyżej średnio udane. Jeszcze w pierwszej części spotkania Sypa zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje, w których raz trafił w słupek, a raz rzucona przez niego piłka po odbiciu od parkietu poszybowała wysoko nad poprzeczką. W drugich trzydziestu minutach młody kołowy Wisły dwukrotnie pokonał saudyjskiego bramkarza. Podsumowując: na plus trzeba zapisać mu wywalczenie dwóch rzutów karnych. Ewidentnie na minus nieskuteczność w dobrych sytuacjach (33%) i słabą grę w obronie (kara 2 minut).

Znakomite zawody rozegrał natomiast Marcin Wichary, który grał całą drugą połowę i pozwolił rzucić sobie tylko osiem bramek. Wichura przez trzydzieści minut obronił 15 rzutów rywali (w tym dwa rzuty karne), co przy 23 próbach dawało mu skuteczność obron na poziomie 63%!

Michał Kubisztal na parkiecie przebywał niespełna 40 minut i w tym czasie czterokrotnie pokonał bramkarza rywali (66%). Kubeł, etatowy wykonawca rzutów karnych z linii siódmego metra pomylił się raz (na dwie próby). Miał również dwie asysty i dwie straty.

Polska – Arabia Saudyjska 28-14 (14-6)

Polska: Szmal, Wichary – Bartczak 5, Orzechwoski 5, Kubisztal 4, Jaszka 3, Bielecki 3, Krajewski 2, Syprzak 2, Jurecki B. 1, Jurecki M. 1, Lijewski 1, Wiśniewski 1, Chodara, Jurkiewicz, Szpera.

Zdjęcie profilowe Ciaras

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika