MŚ 2013: Pewna wygrana z Arabią, znakomity Wichary

pol-hol_66

Podopieczni Michaela Bieglera pewnie pokonali Arabię Saudyjską 28-14 (14-6) w meczu drugiej kolejki grupy C odbywających się w Hiszpanii Mistrzostw Globu. W spotkaniu z egzotycznym rywalem wystąpiła czwórka zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy płockiej Wisły.

Najbardziej pechowo spotkanie zakończył Adam Wiśniewski, który po uderzeniu łokciem w twarz przez rywala już w 12. minucie meczu musiał przedwcześnie opuścić parkiet. Do tego czasu Gadżet zdobył jedną bramkę oraz zaliczył jedną stratę.

Swoją szansę w większym wymiarze czasu (prawie 32 minuty) dostał Kamil Syprzak, dla którego spotkanie z Arabią Saudyjską było co najwyżej średnio udane. Jeszcze w pierwszej części spotkania Sypa zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje, w których raz trafił w słupek, a raz rzucona przez niego piłka po odbiciu od parkietu poszybowała wysoko nad poprzeczką. W drugich trzydziestu minutach młody kołowy Wisły dwukrotnie pokonał saudyjskiego bramkarza. Podsumowując: na plus trzeba zapisać mu wywalczenie dwóch rzutów karnych. Ewidentnie na minus nieskuteczność w dobrych sytuacjach (33%) i słabą grę w obronie (kara 2 minut).

Znakomite zawody rozegrał natomiast Marcin Wichary, który grał całą drugą połowę i pozwolił rzucić sobie tylko osiem bramek. Wichura przez trzydzieści minut obronił 15 rzutów rywali (w tym dwa rzuty karne), co przy 23 próbach dawało mu skuteczność obron na poziomie 63%!

Michał Kubisztal na parkiecie przebywał niespełna 40 minut i w tym czasie czterokrotnie pokonał bramkarza rywali (66%). Kubeł, etatowy wykonawca rzutów karnych z linii siódmego metra pomylił się raz (na dwie próby). Miał również dwie asysty i dwie straty.

Polska – Arabia Saudyjska 28-14 (14-6)

Polska: Szmal, Wichary – Bartczak 5, Orzechwoski 5, Kubisztal 4, Jaszka 3, Bielecki 3, Krajewski 2, Syprzak 2, Jurecki B. 1, Jurecki M. 1, Lijewski 1, Wiśniewski 1, Chodara, Jurkiewicz, Szpera.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika