MŚ 2013: Serbia lepsza od Korei Południowej

wisla-stal_17

Reprezentacja Serbii z Ivanem Nikceviciem i Petarem Nenadiciem w składzie wygrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. Podopieczni Veselina Vukovicia w spotkaniu inaugurującym rozgrywki grupy B pokonali Koreę Południową 31-22 (13-9) ) (foto: skibek.pl). 

Grający co najwyżej średnie zawody Petar Nenadić rzucił jedną bramkę (1/4), a większość swojego czasu na parkiecie (grał 19:59 min.) spędził na środku rozegrania, gdyż lewa strona w tym dniu została bezsprzecznie opanowana przez Momira Ilicia, który był autorem siedmiu bramek. Na początku drugiej połowy Petar znokautował koreańskiego bramkarza, który rzut rozgrywającego Wisły obronił… twarzą, co na swoje nieszczęście przypłacił utratą przytomności i wymuszoną wycieczką poza parkiet na noszach.

Drugi z płockich zawodników – Ivan Nikcević, podstawowy lewoskrzydłowy reprezentacji Serbii spotkanie zakończył z dorobkiem trzech bramek (3/4 – dwie bramki ze skrzydła, jedna z rzutu karnego) i czterema minutami kar. Na parkiecie spędził ponad 46 minut.

Serbia – Korea Południowa 31-22 (13-9)

Serbia: Stanic, Gajic – M. Ilic 7, Vujin 5, Prodanovic 4, Nikcevic 3, Sesum 3, Toskic 2, N. Ilic 2, Dragas 1, Radivojevic 1, Vuckovic 1, Stankovic 1, P. Nenadic 1, Mitrovic.

W drugim meczu grupy B Słowenia pokonała Arabię Saudyjską 32-22 (17-15)

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika