MŚ 2013: wygrana Polski, sześć bramek Nafciarzy!

pol-hol_26 (1)

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym występie na hiszpańskich parkietach w ramach rozgrywanych na Półwyspie Iberyjskim Mistrzostw Świata pokonała Białoruś 24-22 (14:9). W spotkaniu z naszymi wschodnimi sąsiadami wystąpiło czterech Nafciarzy: Adam Wiśniewski, Michał Kubisztal oraz epizodycznie Kamil Syprzak i Marcin Wichary. (foto: skibek.pl).

Adam Wiśniewski, podstawowy lewoskrzydłowy reprezentacji Polski, jako jedyny zawodnik z Płocka rozpoczął mecz w pierwszej siódemce i grał bez przerwy do 43. minuty, kiedy to na kilka minut zmienił go Przemysław Krajewski. Gadżet trzykrotnie ulokował piłkę w siatce (3/4), w tym raz niezwykle efektownie po wrzutce od Krzysztofa Lijewskiego, raz w swoim stylu po obiegu z drugiej linii oraz raz  po klasycznym rzucie ze skrzydła.

Michał Kubisztal w pierwszej części spotkania dwa razy pokonywał białoruskiego bramkarza: raz po dobitce, a raz celnie egzekwując rzut karny. W drugich trzydziestu minutach Kubeł dołożył jeszcze jedną bramkę z linii siódmego, a w 48. minucie usiadł na ławce kar. W sumie Michał trzykrotnie trafiał do siatki rywali.

Kamil Syprzak pojawił się na parkiecie w 50. minucie spotkania ,a jego występ trzeba traktować jedynie w kategorii epizodu. Sypa tylko na chwilę zastąpił Bartosza Jureckiego, który w drugiej połowie raz za razem marnował stuprocentowe sytuacje, jednak chwilę później wrócił na parkiet.

Marcin Wichary mógł zaprezentować się jedynie przez kilka sekund na trzy minuty przed końcem meczu, kiedy to stanął twarzą w twarz z Siergiejem Rutenką. Niestety Wichura nie odbił piłki rzucanej z siódmego metra przez zawodnika Barcelony.

Polska – Białoruś 24-22 (14-9)

Polska: Szmal, Wichary – Lijewski 7, Kubisztal 3 (2k), Jaszka 3, Jurecki B. 3, Jurecki M. 3, Wiśniewski 3, Bielecki 1, Orzechowski 1, Krajewski, Syprzak.

Białoruś: Kotliński, Czerpienko – Rutenka S. 9 (2), Baranow 2, Babiczew 2, Szumak 2, Pukowski 2, Babiczew 2, Kniazjew 1, Kamyszyk 1, Nieżura, Titow, Charapienka, Nikulenko, Browka, Rutenka D.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika