MŚ 2013: Zwycięska Słowenia, Polacy na drugim miejscu!

wisla-pogon_22

Reprezentacja Serbii z Petarem Nenadiciem i Ivanem Nikceviciem w składzie musiała zaznać goryczy drugiej porażki w swoim piątym spotkaniu na tegorocznym czempionacie. Tym razem bałkańska siódemka musiała uznać wyższość reprezentacja Słowenii, a Nafciarze w sumie zapisali na swoim koncie siedem trafień.

Serba – Słowenia 31-33  (16-19)

Petar Nenadić był wiodącą postacią swojego zespołu w pierwszych trzydziestu minutach spotkania i zaliczył na swoim koncie sześć trafień przy stu procentowej skuteczności. Petar w większości pojawiał się na parkiecie podczas ataków swojej drużyny. Niestety w drugiej połowie spotkania nie zobaczyliśmy popularnego Petera Pana na boisku.

Ivan Nikcević przebywał na boisku od pierwszej minuty spotkania, ale koledzy z drużyny nie wypracowali mu możliwości do zdobycia bramki w pierwszych minutach spotkania. Nikcević zaliczył jedno trafienie po ładnym rzucie ze skrzydła w drugiej odsłonie spotkania, a swoje zadania defensywne wykonywał wręcz wzorowo przez całe sześćdziesiąt minut meczu.

Wynik tego spotkania miał wpływ na sytuację w górnej części tabeli grupy C. Dzisiejszy wynik spowodował, że reprezentacja Polski ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu w grupie i w ćwierćfinale spotka się z reprezentacją Węgier. Natomiast zwycięzcy dzisiejszego spotkania przyjdzie skrzyżować rękawice z siódemką Egiptu, zaś reprezentacja Serbii zmierzy się z ekipą gospodarzy – Hiszpanią. Natomiast Białoruś, która bezapelacyjnie pokonała drużynę Arabii Saudyjskiej stawi czoła zwycięscy grupy D, reprezentacji Chorwacji.

Do zobaczenia w Barcelonie!

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika