MŚ2015: Mamy ćwierćfinał!

katarW spotkaniu 1/8 mistrzostw świata Polska pokonała reprezentację Trzech Koron 24:20 (10:11) i awansowała do kolejnej fazy turnieju! W spotkaniu ćwierćfinałowym zagramy z Chorwacją.

Dzisiejsze spotkanie zgodnie z przewidywaniami było kolejnym „meczem na styku” biało-czerwonych. Twarda, a momentami wręcz brutalna gra obroną z obydwu stron była okrasą dzisiejszego spotkania. Polacy w których kadrze pierwszy raz podczas tych mistrzostw pojawił się Piotr Masłowski w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Lijewskiego, tradycyjnie i seryjnie popełniali proste błędy techniczne oraz marnowali sytuacje rzutowe. Wypracowana w pierwszej połowie trzy bramkowa przewaga została bardzo szybko zniwelowana przez Szwedów, którzy po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili 10:11.

Po zmianie stron Szwedzi kontrolowali przebieg meczowych wydarzeń utrzymując dystans dwóch trafień. Podopieczni Michaela Bieglera do remisu doprowadzili po rzucie z linii siódmego metra Bartosza Jureckiego na dwadzieścia minut przed końcem spotkania (14:14). Chwile później biało-czerwonych na prowadzenie 15:14 wyprowadził Adam Wiśniewski oddając skuteczny rzut z drugiej linii, a w międzyczasie dwóch kontr z rzędu nie wykorzystał Michał Daszek. Emocje rosły z każdą upływającą minutą, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować większej przewagi niż dwa trafienia. W bramce nareszcie bardzo przyzwoite zawody rozgrywał Sławomir Szmal wspomagany przez szczelną obronę. Na osiem minut przed końcem po trafieniu Michała Jureckiego biało-czerwoni prowadzili 19:17. Niespełna cztery minuty przed końcem Polacy wyszli na trzy bramkowe prowadzenia, dzięki kolejnemu trafieniu „Dzidziusia”, a Szwedzi grali w osłabieniu (21:18). Kolejny horror z udziałem Polaków stawał się faktem! Horror z happy endem! Ostatecznie Polacy pokonali Skandynawów 24:20 i awansowali do ćwierćfinału!

Polska – Szwecja 24:20 (10:11)

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika