Nadwiślański Półfinał

IMG_6181Czas na mecze półfinałowe. Do walki o medale staną cztery drużyny, a Wisła Płock zmierzy się z Wisłą Puławy w spotkaniach do trzech zwycięstw. Czy półfinał Pucharu Polski stał się przedsmakiem w walce o medale? Czy Nafciarze wybiją z głowy puławianom finał?  (foto. Bartosz Sobiesiak)

Jeszcze niedawno byliśmy świadkami zaciętego spotkania pomiędzy obiema drużynami. W Final Four Pucharu Polski, oba teamy stanęły naprzeciw siebie w walce o finał tej imprezy. Wszyscy pamiętają, że nie było wcale łatwo, a puławianie z nowym trenerem Ryszardem Skutnikiem radzą sobie coraz lepiej. Wynik tego spotkania 40:37 mówi sam za siebie. Niestety można przypuszczać, że i tym razem nie będzie lekko, można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że niespodzianka jest blisko. To wszystko w kontekście kontuzji jakie dotknęły Wisłę Płock pod koniec sezonu. Jutro badania przejdą Adam Wiśniewski, Ivan Nikcević oraz Nemanja Zelenović, a na parkiecie nie zobaczymy na pewno Tiago Rochy i Miljana Pusicy. Pod znakiem zapytania stoi również występ Mariusza Jurkiewicza i Zbigniewa Kwiatkowskiego. Tak zdziesiątkowana Wisła jest łakomym kąskiem dla zespołu z Lubelszczyzny.

Puławianie podkreślają, że mogą ugrać choć jeden punkt i potwierdzić resztę u siebie. Spotkania zaplanowane są na 6 i 7 maja w Płocku oraz 10 i ewentualnie 11 maja w Puławach. Aby móc spokojnie odpoczywać przed finałem dobrze byłoby zakończyć tę rywalizację w trzech spotkaniach, a wtedy kolejne tygodnie pozostały by na rekonwalescencje oraz przygotowanie.

Wszystkich zapraszamy do Orlen Areny na pierwsze dwie potyczki z Wisłą Puławy.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika