Nafciarze sparują z THW Kiel

Przygotowania Wisły Płock do sezonu wchodzą w decydującą fazę. Po pierwszych tygodniach poświęconych w głównej mierze pracy nad kondycją fizyczną obecnie  Nafciarze coraz więcej uwagi poświęcają taktyce i zgraniu nowych zawodników z resztą drużyny. Do rozpoczęcia sezonu zostały co prawda jeszcze 3 tygodnie, ale dla Larsa Walthera liczy się każdy dzień wspólnego treningu. Wszyscy w Płocku wiedzą doskonale, że wysoka forma i zgranie muszą się pojawić już 8 września. Wówczas to bowiem Nafciarze zagrają w turnieju o Dziką Kartę uprawniającą do gry w Lidze Mistrzów (pierwszym przeciwnikiem będzie czwarty zespół poprzedniego sezonu Bundesligi HSV Hamburg).

Zgraniu zespołu z pewnością posłużą mecze sparingowe z silnymi rywalami, a tych Wiślacy będą mieć do końca sierpnia pod dostatkiem. Pierwszym renomowanym sparingpartnerem naszych szczypiornistów będzie najlepszy zespół Europy ubiegłego roku THW Kiel. Dwumecz pomiędzy mistrzem Niemiec a Płocką Wisłą odbędzie się w dniach 10 i 11 sierpnia w płockiej Orlen Arenie.

Termin wizyty THW Kiel w Plocku nie jest optymalny (trwające Igrzyska Olimpijskie, okres wakacyjny) jednak dla prawdziwych kibiców piłki ręcznej z pewnością planowany dwumecz będzie nie lada atrakcją. Można oczywiście kręcić nosem, że mistrzowie Niemiec przyjadą do Płocka osłabieni brakiem zawodników grających na olimpiadzie (np. Omeyer, Ilic, Vujin czy Narcisse) jednak nie zmienia to faktu, że trener Alfred Gislasson przyjedzie z wieloma innymi tuzami piłki ręcznej, m. in. Filipem Jichą, Marcusem Ahlmem, Andreasem Palicką.

Dla Nafciarzy będzie to z pewnością pierwszy poważny sprawdzian w okresie przygotowawczym. Dla płockich kibiców natomiast pierwsza okazja aby zobaczyć w akcji nowych zawodników Już w piątek debiut przed płocką publicznością będą mogli zaliczyć: Marin Sego Valentin Ghionea, oraz Petar Nenadić. W Płocku do tego czasu być może pojawi się również Ivan Nikcevic, który niestety już w poniedziałek wraz z reprezentacją Serbii zakończył swoją przygodę na olimpiadzie.

Wstęp na oba mecze jest bezpłatny. Warto więc zapełnić halę i wspierać Nafciarzy od początku sezonu. W hali trzeba pojawić się z jeszcze jednego powodu. Po towarzyskim dwumeczu w Płocku zawodników Wisły zobaczymy w akcji dopiero 1 września podczas inauguracji polskiej Superligi. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18, sobotnie zaś godzinę wcześniej.

Autor: a.le

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika