Oficjalnie: Rocha, Zelenović i Daszek Nafciarzami!

ng9D341C5F-402D-4A0B-9765-F7F8927C5CD9Po wczorajszym oficjalnym pożegnaniu zawodników odchodzący z Wisły, zarząd płockiego klubu potwierdził nazwiska nowych graczy, którzy zasilą szeregi Nafciarzy od pierwszego lipca. Do Rodrigo Corralesa i Miljana Pusica dołączyli Michał Daszek o którego przyjściu informowaliśmy kilka dni temu; portugalski kołowy, etatowy reprezentant Portugalii, Tiago Rocha i serbski rozgrywający Nemanja Zelenović.

Wszyscy zawodnicy podpisali dwuletnie umowy do końca sezonu 2015/2016. Tiago Rocha to pierwszy kołowy FC Porto Vitalis, z którym związany jest niemalże od początku swojej kariery. Mierzy 196 cm i warzy 104 kg. W obecnym sezonie kontuzja uniemożliwiła mu pokazanie pełni swoich umiejętności. Z powodu urazu Rocha wystąpił tylko w pięciu spotkaniach Ligi Mistrzów i zapisał na swoim koncie  osiemnaście bramek – nie wystąpił w dwóch meczach swojego zespołu przeciwko Nafciarzom.

Nemanja Zelenović przechodzi do Płocka z Celje Pivovarna Lasko, której barwy reprezentuje od 2011 roku. Jest wychowankiem RK Crvena Zvezda Belgrad, z którym sięgał po mistrzostwo Serbii, a w barwach Celje trzykrotnie zdobywał Puchar Słowenii. Jest bramkostrzelnym zawodnikiem i w tym sezonie w samej Lidze Mistrzów zdobył 59 bramek i był drugim strzelcem drużyny w tych rozgrywkach. Dodatkowo jest etatowym reprezentantem Serbii.

Na tym nie koniec wzmocnień płockiego klubu. W ciągu kilku następnych dni klub powinien potwierdzić nazwiska kolejnych dwóch-trzech nowych graczy niebiesko-biało-niebieskich.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika