LM: ogrywamy Dunkierkę, Ghionea show

zoom_vie-club-20130418161434 (1)

Podopieczni Manolo Cadenasa w meczu drugiej kolejki elitarnej Ligi Mistrzów pokonali francuski klub Dunkerque HB Grand Littoral 28-25 (15-13) odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. Ojcem sukcesu Wisły na parkiecie rywala był nieprzyzwoicie wręcz dobrze grający Valentin Ghionea – autor 12 trafień (foto: www.usdk.fr).

Do składu Wiślaków przed meczem powrócił Ivan Nikcević, jednak suma pecha i szczęścia ponoć zawsze wnosi 0 i do Francji nie udał się Marcin Lijewski. Nafciarze w meczu przegrywali tylko raz i to zaledwie jedną bramką. Przez niemal całe 60 minut podopieczni Manolo Cadenasa kontrolowali przebieg spotkania, w pierwszej części prowadząc nawet różnicą pięciu bramek. Znakomite zawody rozgrywał Valentin Ghionea, który rzucał ze skrzydła, po kontrze, z drugiej linii, zaś w pewnym momencie w ciągu niespełna minuty udało mu się najpierw trafić do siatki rywali, a chwilę później zanotować kolejno przechwyt i asystę. Ostatecznie Rumun kończył spotkanie z dorobkiem 11 bramek. Wiślacy do przerwy prowadzili 15-13, choć powinni znacznie wyżej, ale konsekwentnie w wielu czystych sytuacjach obijali bramkarza gospodarzy.

Druga część meczu nie rozpoczęła się po myśli gości. Gracze Dunkierki z minuty na minutę odrabiali straty, doprowadzając w końcu do remisu. Nafciarze pokazali jednak klasę i nie pozwolili na powtórkę koszmaru, który zatytułowany był „Kilonia”. W kluczowych dla ostatecznego rozstrzygniecia momentach trafiał Mariusz Jurkiewicz, Petar Nenadić, a na koniec po fantastycznej akcji naszych skrzydłowych i wrzutce Valentina – Ivan Nikcević. Koniec końców z Francji do Płocka przywiezione będą dwa niezwykle ważne punkty, które (mimo że za nami dopiero dwie kolejki) znacznie przybliżają Wisłę do awansu z grupy B Ligi Mistrzów.

Dunkerque HB Grand Littoral – Wisła Płock 25-28 (13-15)

Dunkierka: Gerard, Annotel – Soundry 7, Butto 4 (4k), Joli 3, Nagy 3, Touati 2, Lamon 2, Guillard 2, Rambo 1, Mokrani 1, Grocaut, Afgour, Lie Hansen.

Wisła: Sego, Morawski – Ghionea 12 (2k), Nenadić 5 (1k), Jurkiewicz 4, Nikcević 3, Paczkowski 1, Eklemović 1, Kwiatkowski 1, Toromanović 1, Kavas, Milas.

Kary: Dunkierka – 12 min. (Touati – 6 min. – czerwona kartka, Grocaut, Lamon, Soundry – po 2 min.); Wisła – 10 min. (Toromanović – 4 min., Kwiatkowski, Jurkiewicz, Paczkowski – po 2 min.).

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika