Ostatni sprawdzian przed F4!

1656209_673220956074230_290435422_nPo zakończonym sukcesem towarzyskim turnieju z udziałem Reprezentacji Polski w Lublinie, rozgrywki ligowe i pucharowe wkraczają w decydującą fazę. W ostatniej 22. kolejce PGNiG Superligi – na zamknięcie fazy zasadniczej – Wisła Płock podejmie w Orlen Arenie zespół MMTS Kwidzyn. Spotkanie będzie ważną próbą przed weekendowym FINAL4 Pucharu Polski! (foto: pawi.pl)

Czy Wisła Płock odzyska podwójną koronę? Na początek czeka nas „próba generalna” przed warszawskim turniejem. Do Płocka przyjedzie chyba najbardziej niewygodny dla Nafciarzy zespół MMTS z Kwidzyna. Kwidzynianie zajmują obecnie ósme miejsce w lidze i bez względu na wynik w Płocku, nic się w tej sytuacji nie zmieni. Podobnie jest z zespołem Wisły Płock, która zapewniła sobie pewne drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Obie drużyny walczą jednak w fazie PLAY-OFF, co dodatkowo motywuje zespoły do osiągnięcia jak najlepszej formy na tę fazę rozgrywek. Ostatni swój ligowy mecz, kwidzynianie wygrali z Zagłębiem Lubin (25:24), natomiast w Płocku zespół z Kwidzyna nie wygrał od 10 marca 2012, gdzie również w 22. kolejce PGNiG Superligi pokonał Nafciarzy (27:28). Kwidzynianie wskazują coraz lepszą dyspozycję. Na towarzyskim turnieju w Lublinie w składzie naszej reprezentacji bardzo dobrze zaprezentował się duet Przemysław Zadura i Michał Daszek (11 bramek).

W obozie Wisły Płock również pełna mobilizacja. Zawodnicy wrócili już ze zgrupowań swoich kadr narodowych. Jedni grali towarzysko, a drudzy o stawkę. Bardzo dobrą dyspozycją na turnieju w Lublinie błysnęli: Marcin Wichary, Adam Wiśniewski (7 bramek) i Mariusz Jurkiewicz (9 bramek). W kwalifikacji do ME 2016, gdzie Bośnia i Hercegowina pokonała w dwumeczu Grecję nasi zawodnicy też rozegrali dobre spotkania – Muhamed Toromanović (8 bramek), a Ivan Milas (1 bramka). Również Ivan Nikčević w dwumeczu towarzyskim Serbii ze Słowacją zaznaczył swoją obecność (5 bramek).

Zatem wszystko wskazuje na to, że Nafciarze są dobrze przygotowani do środowego meczu. Przeciwnik wymagający, ale takiego nam trzeba przed ciężkim turniejem na warszawskim Torwarze. Ostatni mecz fazy zasadniczej powinien dać nam jasną odpowiedź jaką formą dysponują płocczanie przed Final4 Pucharu Polski i fazą Play-off Mistrzostw Polski. Środowy mecz transmitować będzie kanał Polsat Sport. Początek spotkania 9 kwietnia od godziny 18:00.

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika