Ostatnie szlify na Białorusi

Zawodnicy Wisły w ostatnim okresie przygotowań do sezonu nie mają chwili wytchnienia. Dopiero co wrócili z Ehingen do Płocka, a już w najbliższy piątek rozegrają pierwszy mecz turnieju towarzyskiego Belgazprombank Cup w białoruskim Brześciu. To właśnie tam w dniach 24-26 sierpnia płocczanie po raz ostatni przed inauguracją sezonu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Tym razem naprzeciwko Nafciarzy staną: gospodarze turnieju Meshkov Brześć, hiszpański Cuatro Rayas Valladolid oraz francuski US Creteil.

Trenerzy Wisły mają coraz mniej czasu na przygotowanie optymalnej formy na turniej o „dziką kartę” Ligi Mistrzów. Po ostatnim weekendzie trudno jest wyrokować w jakiej ostatecznie dyspozycji są ich podopieczni. W pierwszym dniu zeszłotygodniowego turnieju Nafciarze przegrali oba mecze, jednak należy pamiętać, że za rywali mieli nie byle kogo. W drugim dniu Wisła bezapelacyjnie okazała się lepsza od zespołu mistrza Francji Montpellier AHB. Rywal był co prawda osłabiony brakiem graczy biorących udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (m. in.  Nicola Karabatic, William Accambray’a, Michael Guigou), ale sam fakt pokonania rywala tej marki nie zdarza się Nafciarzom codziennie.

Po turnieju Lars Walther z pewnością wie, nad czym zespół musi jeszcze popracować. Miejmy nadzieję, że w Brześciu zauważalna będzie tendencja zwyżkowa formy. W przeciwieństwie do poprzedniego turnieju, tym razem rywale Wisły nie są aż tak wymagający.

Pierwsze turniejowe spotkanie płocczanie rozegrają w piątek z byłym klubem serbskiego skrzydłowego Wisły Ivana Nikcevica, czwartą drużyną Asobal Ligi z poprzedniego sezonu, hiszpańskim Cuatro Rayas Valladolid. Warto zaznaczyć, że będzie to dla Płocczan pierwsze starcie z przedstawicielem hiszpańskiej piłki ręcznej od  6 listopada 2004 kiedy to w ramach Ligi Mistrzów Wisła przegrała z Portland San Antonio.

 W sobotę z kolei naprzeciwko Wiślaków stanie gospodarz turnieju – Meshkow Brześć. Białoruska drużyna coraz śmielej patrzy w kierunku Europy. W zeszłym sezonie udało się im awansować do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, w tym ambicje są co najmniej takie same. Aspiracje sterników klubu mają pomóc zrealizować nowi zawodnicy sprowadzeni przed sezonem m. in. Ljubo Vukic oraz  Filip Scepanovic.

Ostatni mecz w turnieju płocczanie rozegrają z francuskim US Creteil. Zespół środka francuskiej Ligi teoretycznie wydaje się najłatwiejszym rywalem.

Po tym turnieju nafciarze przystąpią do ostatnich już treningów przed inauguracyjnym spotkaniem sezonu 2012/2013 z MMTS-em Kwidzyn.

Program turnieju Belgazprombank Cup:

24  sierpnia 2012 (piątek)

15.00 Cuatro Rayas – Wisła Płock 28-35
17.30 Meshkov Brześć – US Creteil HB

 25  sierpnia 2012 (sobota)

14.00 US Creteil HB – Cuatro Rayas
16.00 Wisła Płock – Meshkov Brześć

 26  sierpnia 2012 (niedziela)

12.00 Wisła Płock – US Creteil HB
14.00 Meshkov Brześć – Cuatro Rayas
15.30 ceremonia zamknięcia

Autor: a.le

 

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika