Oświadczenie Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej

wisla-holesbro_23

W związku z bardzo dużym zagrożeniem nie dojścia do skutku wyjazdu kibiców na najbliższe spotkanie Nafciarzy do Kielc, zarząd PSSPR wydał specjalne oświadczenie, którego treść prezentujemy poniżej (foto: skibek.pl).

OŚWIADCZENIE

Zarząd Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej w porozumieniu z grupą organizującą doping na meczach Wisły Płock informuje, iż w związku z niżej opisaną sytuacją, bijącą w całe środowisko kibiców piłki ręcznej, nasz wyjazd na mecz Nafciarzy do Kielc stoi pod dużym znakiem zapytania. Poniżej przekazujemy następujące fakty.

W dniu 25 lutego 2013 roku Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock S.A. otrzymała pismo z kieleckiego klubu w którym została poinformowana o nie przyznaniu regulaminowo przysługującej i zamówionej puli 400 biletów dla naszych kibiców (SKAN)

W dniu 13 lutego 2013 roku na wniosek Stowarzyszenia – SPR Wisła Płock S.A. zgodnie z pkt 26 & 13 Regulaminu Rozgrywek PGNiG Superligi w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn obowiązującym w sezonie 2012/2013 zamówiła 400 sztuk biletów (co stanowi 10% pojemności hali), które prawnie przysługują  kibicom gości. Patrząc w regulamin, nasz Klub zrobił to ze znacznym wyprzedzeniem. Nie przyznanie pełnej puli biletów jest jawnym złamaniem ww. regulaminu.

W dniu dzisiejszym wykorzystamy wszelkie możliwe środki, instytucje i formy prawne, aby zapewnić wszystkim kibicom z Płocka, którzy zapisali się na wyjazd do Kielc, możliwość obejrzenia spotkania naszej drużyny w Hali Legionów.

Informujemy, że w przypadku odmowy przyznania pełnej puli biletów CAŁKOWICIE odwołamy nasz wyjazd do Kielc, gdyż nie możemy sobie pozwolić na dzielenie kibiców na lepszych i gorszych. Od zawsze byliśmy przekonani, że budowane za duże pieniądze kluby, reprezentujące Polskę na arenie międzynarodowej, tworzone są z myślą i dla kibiców. Czy kibice mają ponosić konsekwencje niekompetencji klubowych decydentów ? Gdzie w tej sytuacji jest sport, emocje, fair-play, doping i   przywiązanie do klubu?

Zarząd Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika