Petar Nenadić zawodnikiem września!

Zamknęliśmy ostatnią z ankiet, w których mogliście brać udział we wrześniu. W pięciu głosowaniach oddaliście 1198 głosów! Po zsumowaniu głosów oddanych na łamach serwisu nafciarze.info przez sympatyków Wiślaków po każdym ich spotkaniu wyłoniliśmy zwycięzcę plebiscytu na gracza września. Podobnie zrobimy w każdym następnym miesiącu, w których swoje mecze rozgrywać będą niebiesko-biało-niebiescy. Pamiętajcie, że znaczenie ma każdy głos, gdyż na podstawie sum głosów z  pojedynczych ankiet w maju 2013 roku wybierzemy zawodnika sezonu 2012/13.

Podium zajęli zawodnicy, którzy grają w Płocku pierwszy sezon i wszyscy są obcokrajowcami. Oto szczegóły:

Pierwsze miejsce – Petar Nenadić (foto: skibek.pl).

Petar zdobył 279 głosów, co stanowi 23,29% ogółu. Największe uznanie w oczach płockich fanów zyskał po inaugurującym rozgrywki Superligi meczu z MMTSem Kwidzyn, w którym zdobył siedem bramek i został uznany najlepszym zawodnikiem tego spotkania z liczbą 216 głosów. W kolejnych ankietach (po turnieju o „Dziką kartę” i ligowych meczach ze Stalą Mielec, Pogonią Szczecin oraz Piotrkowianinem) w sumie zdobył „tylko” 63 głosy i poczuł oddech na plecach plebiscytowych „rywali” z zespołu. Ostatecznie jednak to były gracz Barcelony znalazł się na najwyższym stopniu podium. Gratulujemy Petar!

Drugie miejsce – Valentin Ghionea (foto: skibek.pl)

Dorobek Valentina to zaledwie 13 głosów mniej niż zwycięzca, czyli 266 punktów (22,2%). Rumuński prawoskrzydłowy dwukrotnie był wybierany zawodnikiem meczu, a właściwie raz graczem francuskiego turnieju o „Dziką kartę” (Wisła grała tam dwa spotkania), a raz najlepszym szczypiornistą spotkania rozgrywanego przez Nafciarzy w Mielcu z tamtejszą Stalą.

Trzecie miejsce – Marin Sego (foto: skibek.pl)

Na najniższym stopniu podium uplasował się najrówniej chyba grający gracz we wrześniu – chorwacki bramkarz Marin Sego. Sądząc po tempie oddawanych przez was głosów, gdyby ankieta na gracza spotkania z Piotrkowianinem potrwała dzień dłużej, Marin zdystansowałby kolegów z zespołu i to jemu przed spotkaniem z Chrobrym Głogów wręczalibyśmy pamiątkową statuetkę. Ostatecznie sympatyczny Chorwat zebrał 249 głosów (20,78%). Jak łatwo policzyć różnica między zwycięzcą – Petarem Nenadiciem, a trzecim Marinem to 31 głosów.

Zachęcamy do głosowania na zawodnika meczu Wisła Płock – Chrobry Głogów w pierwszej z trzech październikowych ankiet umieszczonej po prawej stronie serwisu.

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika