Pierwszy mecz o punktu sezonu 17/18!

Nareszcie! Po 3 miesiącach rozbratu z graniem o stawkę już w najbliższą sobotę o 18 czeka nas pierwszy mecz Superligi. Wisła zmierzy się z jednym z dwóch beniaminków, którzy będą rywalizować na krajowych parkietach w nowym sezonie – zespołem Spójnia Gdynia.

Goście przed sezonem postawili na stabilizację. Przeprowadzili drobne uzupełnienia składu i w mojej ocenie właściwie tylko jedno wzmocnienie. Do zespołu dołączył Oleksandr Kyrylenko, którego w minionym sezonie mogliśmy oglądać w Mielcu. Zawodnik więcej niż solidny jeśli brać pod uwagę nasze krajowe podwórko. Czy to wystarczy aby walczyć o coś więcej niż tylko o uniknięcie ostatniego miejsca w lidze? W mojej ocenie nie i w swoich przedsezonowych typowaniach dawałem Spójni właśnie ostatnią pozycję na koniec sezonu. Zobaczymy jak potoczą się losy tej drużyny w zbliżającym się sezonie. Ciekawostką jest, że w zespole z Gdyni na co dzień występuję syn legendy Wisły Andrzeja Marszałka. Chłopak co prawda wybrał inną pozycję niż ojciec ale jeśli choć nawet w niewielkim stopniu odziedziczył charakter i charyzmę  po tacie to poczynania jego na boisku będzie oglądało się z wielką przyjemnością.

Nafciarze do meczu przystąpią bez nadal leczącego się Mateusza Piechowskiego – czy kiedyś ten chłopak będzie wreszcie w pełni zdrowy i gotowy do gry? Nadal też nie jest jasna przyszłość Nemanji Obradovica chociaż w jego przypadku wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zostanie w Płocku i będzie mógł wreszcie grać. Bardzo liczę na jego wejście do zespołu przede wszystkim w kontekście wzmocnienia środka defensywy. Zespół Piotra Przybeckiego zapewne nadal będzie starał się kontynuować sposób grania prezentowany w czasie spotkań kontrolnych: szybki środek, kontry, szybkie przejście z obrony do ataku, gra właściwie bez zmian atak-obrona. Taki styl gry od początku swojego pobytu w Płocku narzuca trener Przybecki i mnie osobiście to się bardzo podoba. Oby w tym sezonie udało się go utrzymać dłużej niż tylko do styczniowej przerwy na mistrzostwa.

Początek meczu o 18 jednak już od 17 klub zaprasza na „atrakcje” jakie przygotował dla fanów przed halą. Będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy i motory. Obstawiam, że pomysł zrodził się w głowie wiceprezesa. Zobaczymy czy wspomniany pokaz będzie cieszył się zainteresowaniem kibiców Wisły czy jednak innego rodzaju rozrywek trzeba będzie szukać przy okazji kolejnych meczy rozgrywanych w Płocku.

Na sam koniec ważna informacja ze strony grupy GieGowcy’16, która to będzie odpowiedzialna za doping w nadchodzącym sezonie:

Jak pewnie większość z Was wie, 14-go sierpnia Płockie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej oficjalnie wycofało się z działalności na rzecz ruchu kibicowskiego na płockim szczypiorniaku. Tak jak zaznaczaliśmy od samego początku, był to nadrzędny warunek w sprawie naszego powrotu, także oficjalnie oświadczamy – wracamy! Na swoje barki bierzemy oczywiście nie tylko zadbanie o oprawę meczową w Orlen Arenie, ale również obowiązki, które do tej pory należały do PSSPR-u, jak chociażby organizacja wyjazdów i inne, o czym w najbliższym czasie będziemy informować na naszej stronie. Jesteśmy już po spotkaniu z nowym prezesem, a wkrótce również poczynimy pierwsze kroki w kierunku sformalizowania naszej grupy, co pozwoli nam na sprawniejsze i bardziej efektywne działanie. Nie będziemy jednak w stanie zbyt wiele osiągnąć bez Waszej pomocy, dlatego już teraz zachęcamy do jak najczęstszego i najliczniejszego stawiania się na sektorze G, jak również meczach wyjazdowych. Pierwsza okazja już w najbliższą sobotę! Zanim jednak do tego dojdzie, pragniemy zaprosić wszystkich, którym atmosfera na meczach piłki ręcznej w Płocku nie jest obojętna, na małe spotkanie już w piątek (01.09) o godzinie 18:00 na parkingu podziemnym przy OA.

O atmosferę tak w Płocku jak i na wyjazdach możemy być zatem spokojni! Oby tak dalej! Widzimy się wszyscy w sobotę na hali!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika