Pierwszy poważny sprawdzian!

1979516_539681192816192_943648400_nJuż w ten weekend 9-10 sierpnia płocka Wisła zagra gościnnie na 25–tym Międzynarodowym Turnieju Pamięci Klausa Meisnera w niemieckim Ilsenburgu. Tuż przed bardzo ciekawie zapowiadającym się sezonem dobrze jest sprawdzić nową siłę Nafciarzy w konfrontacji z jakże utytułowanymi zespołami. Wisła Płock znalazła się w zacnym gronie, obok niej zobaczymy takie zespoły jak: THW Kiel, SC Magdeburg czy Rhein Neckar Lowen, a więc czołówkę europejskiego szczypiorniaka.

Przed sparingiem z Meshkovem Brześć, Turniej w Harzlandhalle w Ilsenburgu to najpoważniejszy sprawdzian wyjazdowy dla naszych zawodników. W trakcie tych rozgrywek kibice będą mogli zobaczyć sześć mocnych zespołów. Organizatorzy podzielili imprezę na dwudniowe zmagania, gdzie w dwóch grupach rywalizować będą po trzy drużyny:

GRUPA A
THW Kiel (Niemcy)
Bergischer HC (Niemcy)
Skjern Handbold (Dania)

GRUPA B
Rhein Neckar Lowen (Niemcy)
SC Magdeburg (Niemcy)
Wisła Płock (POLSKA)

W sobotę mecze rozpoczną się już od godziny 11:00, a skończą się dopiero około 23:00. Tego dnia każda drużyna rozegra po dwa spotkania. Nafciarze zmierzą się o 13:00 z Lwami z Rhein-Neckar, a następnie o 17:00 z drużyną z Magdeburga. Kolejny dzień to już mecze finałowe. Mecz o miejsca 5-6 (3A-3B) rozegrany zostanie o godzinie 11:00, mecz o miejsce 3 (2A-2B) o godzinie 13:00, a finał (1A-1B) o godzinie 15:00.

1782076_518329868284658_1961175916_nCiężko mówić tu o jakimkolwiek faworycie, ponieważ dla wszystkich to przygotowania do sezonu, co prawda niemieckie zespoły zaczęły te przygotowania dwa tygodnie wcześniej niż Nafciarze, ale cały czas jest to okres formowania. Trenerzy jak i cały sztab szkoleniowy uczestników turnieju z pewnością będą chcieli obserwować nowe wzmocnienia i wykorzystywać zagrania taktyczne na kolejne mecze sezonu. Oprócz obecności w rodzimych ligach, w turnieju wystąpią trzy drużyny tegorocznej edycji Ligi Mistrzów: THW Kiel, Rhein Neckar Lowen oraz Wisła Płock. To również drużyny, które zaoferowały sobie bardzo ciekawe wzmocnienia na zbliżający się sezon. Do THW Kiel z HSV Hamburg przyszli: Joan Canellas oraz Domagoj Duvnjak, a płocką Wisłę zasiliło siedmiu „młodych zdolnych”.

Wszyscy liczymy na dobry występ płocczan, ale to przecież ich pierwsze mecze w zupełnie nowym składzie. Oczekujemy zatem walki do ostatniej sekundy i pełnego zaangażowania. Nowego sezonu nie może doczekać się już pewnie każdy kibić piłki ręcznej. Wszystkie mecze turnieju będzie można obejrzeć pod linkiem

Napisał: machnas

Wierny kibic, fan, pasjonat szczypiorniaka. Od zawsze związany z niebiesko-biało-niebieskimi barwami. Walczący o promocję piłki ręcznej w Polsce!
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika