Pierwszy sprawdzian w sezonie

Za nami pierwsze dwa spotkania sezonu 23/24. Oba pewnie i wysoko wygrane, w obu Nafciarze błysnęli formą strzelecką w ataku rzucając odpowiednio 39 goli w Piotrkowie i 41 w Lubinie. Teraz czas na pierwszy realny sprawdzian w tym sezonie czyli pojedynek w Puławach. Start meczu w środę o godzinie 20.

Zespół naszych rywali spokojnie wszedł w sezon notując do pewnego momentu wyrównane pojedynki ze swoimi przeciwnikami, jednak w końcowych fragmentach spotkania przechylając szalę zwycięstwa wyraźnie na swoją stronę. Mają zatem podobnie jak my komplet punktów na swoim koncie. Nie ma co czarować, Wisła jest faworytem i każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo byłby ogromną niespodzianką. Jeśli jednak zachowamy poziom gry z poprzednich spotkań, pomoże bramka to powinniśmy spokojnie zapewnić sobie komplet punktów. 

Zespół naszych rywali przeszedł przed sezonem sporo zmian tracąc między innymi środkowego rozgrywającego rodem z Hiszpanii, który mógł się poszczycić największą liczbą asyst w sezonie 22/23 w Superlidze. Zmiana nastąpiła również na fotelu trenera i można powiedzieć, że drużyna budowana jest teraz w oparciu o nową filozofię rodem ze wschodu. Również pojawienie się kilku zawodników z tego kierunku może potwierdzać tę tezę. Zespół z Puław za cel stawia sobie powrót na pudło mistrzostw Polski ale przy zmianach jakie zaszły w Zabrzu ciężko przypuszczać aby taki scenariusz się ziścił. Na ten moment, w mojej ocenie, Puławy to co najwyżej 4 siła w lidze i to głównie ze względu na niezbyt mocnych rywali – ciężko mi uwierzyć aby Chrobry czy Wybrzeże powtórzyło wynik sprzed roku. Jak jednak będzie zobaczymy – pamiętać bowiem trzeba, że wróciły play-offy i w teorii można bez większego wysiłku rozegrać 3/4 sezonu a spiąć się tylko na decydujące spotkania i zrobić dobry wynik. 

Widzimy się na w Puławach a dla tych, którzy nie dotrą na halę bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat sport extra. Naprzód Nafciarze!

Napisał: Pelnomocnik-ds.-pelnomocnictw

Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika