Po-SYPA-ło się…

Niedobre wieści płyną ze zgrupowania reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych przygotowujących się do eliminacyjnego spotkania z Holandią. Podczas jednego z treningów rzadkiej, ale wykluczającej na około trzy tygodnie kontuzji doznał obrotowy Nafciarzy – Kamil Syprzak. Oznacza to, że Sypa nie zagra w hicie Superligi rozgrywanym 10 listopada w Płocku, czyli meczu Wisła Płock – Iskra Kielce (foto: skibek.pl).

To kontuzja z gatunku przypadków bardzo rzadko zdarzających się. Jest to zerwanie fragmentu przyśrodkowego mięśnia w obrębie stopy, który bardzo rzadko ulega uszkodzeniu, czyli mięśnia przywodziciela palucha. Kontuzja ta uniemożliwia Kamilowi grę przez najbliższe trzy tygodnie. Nie będzie mógł również w tym czasie podejmować żadnych obciążeń treningowych. Po prostu pech. Dzięki profesjonalnemu badaniu USG w Płocku i doktorowi Piotrowi Branczewskiemu, do którego kieruję podziękowania, udało się szybko zrobić diagnostykę.dr Maciej Nowak (lekarz reprezentacji Polski, źródło: Gazeta Wyborcza Płock).

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika