Pomóż małemu Witkowi, licytuj koszulkę kadry!

Lada chwila większość z nas zasiądzie w wyjątkowej atmosferze podczas wigilijnej kolacji oraz świątecznych obiadów. Pamiętając o tym, że w życiu ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi serwis Nafciarze.info wraz z Płockim Stowarzyszeniem Sympatyków Piłki Ręcznej pragną wesprzeć jednego z naszych najmniejszych przyjaciół – Witka Wojciechowskiego poprzez licytację na jego rzecz koszulki reprezentacji polskich szczypiornistów przekazanej przez Adama Wiśniewskiego (tutaj), na której autografy złożyli reprezentanci Polski z „Gadżetem”, Krzysztofem Lijewskim i Bartkiem Jaszką na czele.

Witek przyszedł na świat przez cesarskie cięcie 16 lutego 2011 roku w CZMP w Łodzi. 1 marca, w trzynastej dobie życia, przeszedł pierwszy zabieg ratujący życie – zmodyfikowaną operację Norwood’a. Na szczęście operacja przebiegła zgodnie z planem. Po tygodniu trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie przez kilkanaście dni walczył z kolejnymi infekcjami (w tym ze szpitalnym szczepem gronkowca MRSA) i wysiękiem płynów do opłucnej. Przez ten cały czas Witek był na sztucznym oddechu, podłączony do respiratora. Do domu rodzice mogli go zabrać 1 kwietnia, półtora miesiąca po narodzinach.

W drzwiach oddziału kardiologii rodzice pojawiali się jeszcze wiele razy. Pierwszy raz na cewnikowaniu serca, które zakwalifikowało go do kolejnego etapu leczenia – zespolenia Glenn’a. Nie nastąpiło to jednak tak szybko. Datę zabiegu trzeba było ciągle przesuwać ze względu na infekcje, którymi Witek był zarażany na oddziale. Oczekiwanie przedłużyło się do Bożego Narodzenia, które chłopiec spędził w szpitalu. W końcu 27 grudnia trafił na stół operacyjny.

Witek jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, pełnym werwy i chęci poznawania świata. Aby mógł cieszyć się pełnią życia, musi przejść jeszcze jedną operację – typu Fontana. Optymalny wiek do przeprowadzenia tej operacji to 2-2,5 roku. W CZMP w Łodzi operacji nie przeprowadza się wcześniej niż w 5-6 roku życia, co grozi poważnymi i nieodwracalnymi komplikacjami kardiologicznymi. Dlatego rodzice chłopca zdecydowali się na operację w Monachium, którą przeprowadzi światowej sławy prof. Edward Malec. Jednocześnie wzięli na siebie obciążenie ogromnych kosztów takiej operacji, które zamykają się w kwocie 36.300 euro.

Termin operacji nieubłaganie się zbliża. Własnymi siłami rodzice zebrali ponad połowę potrzebnej kwoty. Wszystkich, którym leży na sercu (dosłownie i w przenośni) dobro małego Witka, prosimy o wsparcie, które pomoże chłopcu żyć i poznawać Świat!

Koszulkę przekazaną serwisowi Nafciarze.info przez reprezentanta Polski i gracza Wisły Płock – Adama Wiśniewskiego możecie licytować za pomocą serwisu aukcyjnego Allegro.pl w tym miejscu.

Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą, bądź nie są w stanie licytować koszulki reprezentacji Polski, zachęcamy do dokonywania najmniejszych nawet wpłat na rzecz małego Witka na poniższe rachunki bankowe:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Witold Wojciechowski”

Dla wpłat zagranicznych:

USD PL 93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem „Witold Wojciechowski”
EUR PL 50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem „Witold Wojciechowski”

Napisał: Ciaras

Ktoś dla kogo Wisła to coś więcej niż klub. Wierny kibic-redaktor podążający za swoim zespołem po najdalszych zakątkach Europy. Jeden z twórców i pomysłodawców serwisu Nafciarze.info
Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika